Religia


Księgi, lestowki Księgi zapisywane były w języku starocerkiewnosłowiańskim lub staroruskim. Są dla staroobrzędowców święte. Uznają jedynie księgi wydane przed reformą Patriarchy Nikona, (1654 r) albo ich wierne przedruki i odpisy.
Suwalszczyzna. Święta Bożego Narodzenia u staroobrzędowców Gazeta Współczesna 6 stycznia 2007 rok Dzisiaj wieczorem czuwaniem w molennie (świątyni) rozpoczną się święta Bożego Narodzenia wiernych Wschodniego Kościoła Staroobrzędowego, których główne skupiska w Polsce są na Suwalszczyźnie.
Cmentarze Mieszkający w Sejnach Starowierzy swoich zmarłych chowają na maleńkim cmentarzu na sosnowym wzgórzu w miejscowości Posejanka. Tu na kamiennych nagrobkach widnieją daty z Powstania Styczniowego. Cmentarze Starowierów znajdują się również między innymi w Sztabinkach, Gabowych Grądach, Suwałkach.          
1

Szukaj na stronie

Archiwum! Szanowni Państwo! Otwieramy nową witrynę facebookową Ośrodka i Fundacji Pogranicze z Sejn i Krasnogrudy. Będziemy tutaj publikować materiały archiwalne opisujące nasze szerokie działania na rzecz budowania Dobrego Sąsiedztwa.

 

Sejneńskie Rozmowy - Andrzej Strumiłło

 

Mikołaj Trzaska do Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego

 

The Market / Targ

 

O początkach jeziora Gaładuś

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2018 r. do 31.12.2018 r. wyniosła 66.006,31 zł.

W 2018 roku Fundacja uzyskała również kwotę 16.106,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.131,31 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI