(Re)Viewing European Stories

(Re)Viewing European Stories z udziałem Pogranicza.


Międzynarodowy program edukacyjny, którego celem jest opracowanie interaktywnych materiałów edukacyjnych poświęconych mniej znanej historii Europy dla uczniów i nauczycieli.. Koordynowany przez Fundację EUscreen, finansowany przez Fundację Evens i wspierany tematycznie przez EUROCLIO, projekt koncentruje się na zmianie granic i migracji grup i osób w regionalnych, krajowych lub międzynarodowych konfliktów w Europie. Ambicją projektu jest stworzenie szeregu angażujących i interaktywnych działań edukacyjnych prowokujących krytyczne myślenie, wykorzystujących materiały źródłowe w formie cyfrowej i kształcących umiejętności korzystania z mediów. Pierwsza, testowa edycja projektu skupia się na trzech europejskich pograniczach: Mostarze, Katalonii i pograniczu polsko-litewskim. Pogranicze zaangażowane jest w tworzenie tekstów i materiałów audiowizualnych poświęconych temu ostatniemu tematowi. W pierwszym kwartale tego roku zakończony został etap opracowywania tekstów i rozpoczęła się praca nad graficzną formą materiałów edukacyjnych.

(Re)Viewing European Stories Co-creation workshop


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

LATO W POGRANICZU 

ZAPRASZAMY

LIPIEC-SIERPIEŃ 2020

Pobierz

Lato Pograniczu 2020.PDF (495.7 kB)

Lato Pograniczu 2020.JPG (4377.0 kB)

 

 

 

Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

Memorial Alice Oswald po polsku

 

O Dževadzie Karahasanie Miłosz Waligórski tłumacz

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI