Rok Miłosza w mediach


Ponad 50 przekładów na Rok Miłosza Ponad 50 nowych przekładów  Czesława Miłosza , m.in. na litewski, rosyjski, estoński i chiński, oraz zakup części archiwum poety dla polskich zbiorów - to niektóre wydarzenia obchodzonego właśnie Roku Miłosza ( www.milosz365.pl ).
Nowa strona o Czesławie Miłoszu Instytut Polski w Mińsku zaprasza do współtworzenia nowego portalu o Czesławie Miłoszu.
Sympozjon w Sejnach, Sylwia Wieczeryńska - PAP, 17 stycznia 2011 r. O współczesnej Europie, jej "rodzimości i wspólnotowości", o wyzwaniach, jakie przed nią stoją - dyskutują w Sejnach (Podlaskie) badacze i miłośnicy twórczości Czesława Miłosza podczas rozpoczętego w niedzielę sympozjonu "Okolice Rodzinnej Europy". W tym roku przypada setna rocznica urodzin poety. Sympozjon "Okolice Rodzinnej Europy" inauguruje obchody związane z tą rocznicą w Sejnach. Spotkanie badaczy z Polski i Litwy potrwa dwa dni, jego organizatorem jest...
Europa w twórczości Czesława Miłosza, PAP, wiara.pl, 16 stycznia 2011 r. O współczesnej Europie, jej "rodzimości i wspólnotowości", o wyzwaniach, jakie przed nią stoją - dyskutowali w Sejnach (Podlaskie) badacze i miłośnicy twórczości Czesława Miłosza podczas rozpoczętego w niedzielę sympozjonu "Okolice Rodzinnej Europy".
Rok 2011 Rokiem Miłosza, "Newsweek", 6 października 2010 r. Czesław Miłosz został uhonorowany przez Sejm. Z okazji 100. rocznicy urodzin noblisty rok 2011 będzie obchodzony jako Rok Miłosza. Uchwałę w tej sprawie poparły wszystkie kluby.
Rok Miłosza - rokiem zbliżenia Polski i Litwy?, "Rzeczpospolita", 22 grudnia 2010 r. Rok Czesława Miłosza, który będzie obchodzony na Litwie i w Polsce w 2011 roku, przyczyni się do zbliżenia obu narodów - taką nadzieję wyrazili organizatorzy litewskich obchodów.
Sejmowa bitwa na cytaty z Miłoszem w tle, "Gazeta Wyborcza", 6 paździenika 2010 r. Wszystkie kluby poselskie opowiedziały się za przyjęciem uchwały ustanawiającej rok 2011 Rokiem Czesława Miłosza - mimo wątpliwości, jakie wyrażali posłowie PiS. W Sejmie rozegrała się prawdziwa bitwa na cytaty literackie.
Sobecka nie chce Miłosza. Bo nazwał krzyż próchnem, "Dziennik", 23 września 2010 r. Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu przyjęła w czwartek tekst uchwały w sprawie ustanowienia roku 2011 Rokiem Czesława Miłosza. Podczas obrad o całkowite odrzucenie projektu uchwały wnioskowała posłanka Anna Sobecka, argumentując, że "Miłosz obrażał Polaków".
"Szokujące i bolesne". Życiński o słowach Sobeckiej, MJ/PAP, "Newsweek", 23 września 2010 r. Czesław Miłosz ma jednak poparcie Kościoła - przynajmniej jego bardziej liberalnej części. Arcybiskup lubelski Józef Życiński wyraził "głębokie uznanie" dla sejmowej komisji, która w czwartek przyjęła tekst uchwały o ustanowieniu roku 2011 Rokiem Czesława Miłosza i jednocześnie skrytykował Annę Sobecką z PiS, która chciała zablokować uchwałę.
Sobecka: Bo Miłosz obrażał Polaków, "Gazeta Wyborcza", 23 września 2010 r. Rok 2011 będzie Rokiem Czesława Miłosza, poety polskiego, laureata Nagrody Nobla - uznała wczoraj sejmowa komisja kultury. Nie zgadza się na to Anna Sobecka z PiS. Argumenty Sobeckiej? - Miłosz obrażał Polaków. Książki Miłosza pełne są różnorakiej pogardy wobec Polaków. Szydzi ze wszystkich warstw społecznych. Wielką obelgą jest insynuacja Miłosza, że jakoby w Polsce panował analfabetyzm, a chłopi to są ohydni, śmierdzący głupcy, których trzeba nauczyć myśleć. To jest w...
Czesław Miłosz, Rosja - Joanna Szczęsna, "Gazeta Wyborcza", 3 grudnia 2010 r. Obchody Roku Miłoszowskiego Fundacja Zeszytów Literackich rozpoczyna publikacją tomu esejów poety "Rosja. Widzenia transoceaniczne". Faktu, jak ważkie miejsce zajmowała Rosja w jego literackich, historycznych, filozoficznych, religijnych rozważaniach nie sposób nie zauważyć. On sam jednak nie zdecydował się na zebranie ich w tom. Wydany właśnie wybór pokazuje jednak, że książkę o Rosji pisał właściwie przez całe życie. Pytany, dlaczego wykładając o Dostojewskim na...
Ten rok należy do Miłosza - Katarzyna Nowak, Polskie Radio Program 2, 3 stycznia 2011 r. - Nie będzie żadnej kanonizacji poety, bo to byłaby wielka szkoda dla Miłosza, który sam by takiego uwznioślenia nie chciał – powiedział Grzegorz Gauden, dyrektor Instytutu Książki.  30 czerwca 1911 r. w Szetejniach na Litwie urodził się Czesław Miłosz – poeta, prozaik, eseista, tłumacz, laureat nagrody Nobla, jeden z najwybitniejszych polskich twórców XX wieku. Z okazji 100. rocznicy urodzin noblisty rok 2011 będzie obchodzony jako Rok Miłosza. 100. rocznica urodzin poety została...
Ten rok należy do Czesława Miłosza - Piotr Łukaszewicz, „Obiektyw” TVP Białystok, 2 stycznia 2010 r. 2011 rok obchodzony będzie w Polsce jako rok Czesława Miłosza, laureata literackiej  nagrody  Nobla. 30 czerwca przypada 100. rocznica urodzin pisarza, który związany był przede wszystkim z Suwalszczyzną, gdzie spędzał swoją młodość.
Był sobie Miłosz, Miłosz i Miłosz, "Gazeta Wyborcza", 11 styczna 2010 r. Jedni spróbują go odbrązowić, drudzy - dowartościować. Znamy już główne punkty programu obchodów Roku Czesława Miłosza.
Ten rok będzie Rokiem Miłosza, Andy, Białystok Online, 3 stycznia 2011 r. Festiwal, nowe publikacje, otwarcie Międzynarodowego Centrum Dialogu. Sejm ustanowił rok 2011 Rokiem Miłosza. 30 czerwca mija bowiem 100 lat od urodzin wybitnego pisarza.
Rozpacz Miłosza - Adam Michnik, "Gazeta Wyborcza", 2 stycznia 2011 r. Ocalał polską duchowość przed zakłamaniem i zdradą, przed zaślepieniem umysłu i banalnością frazesu, przed fanatyzmem i cynizmem, przed okrucieństwem i przed kapitulacją wobec okrucieństwa. 
1

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI