SEJMIK LITERACKI / 28-31 sierpnia 2017

W Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie rozpoczyna się piąta edycja warsztatów dla pisarzy i tłumaczy z Polski i Litwy „SEJMIK LITERACKI” /  28-31 sierpnia 2017


Organizatorami spotkania są: Attaché ds. kultury Republiki Litewskiej w RP, Związek Pisarzy Litwy oraz Fundacja Pogranicze i Ośrodek „Pogranicze - sztuk, kultur, narodów” w Sejnach.

Warsztaty realizowane ze środków Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministeria. 

W ramach spotkania: warsztaty translatorskie zespołowe i w grupach, prezentacje, spotkania literackie i rozmowy prowadzone przez wybitnych twórców, tłumaczy, wydawców i znawców literatury z Litwy i Polski.

Goście spotkania Agnieszka Rembiałkowska, Tomasz Błaszczak, Sigitas Birgelis, Paulina Ciucka, Alina Kuzborska, Zuzanna Mrozikowa, Rasa Rimickaite, Małgorzata Kasner, Agnė Žagrakalytė, Eugenijus Ališanka, Gintaras Grajauskas, Vladas Braziūnas, Birutė Jonuškaitė, Almis Grybauskas, Antanas Jonynas, Irena Aleksaitė.

  

PROGRAM SPOTKANIA

28 sierpnia, poniedziałek

Przyjazd i zakwaterowanie gości (Pokoje Gościnne "Szkoła" w Krasnogrudzie,

Międzynarodowe Centrum Dialogu w Krasnogrudzie)

15.00 - Warsztaty translatorskie

19.00 – Wydawnictwo Pogranicze. Prezentacja serii „Inicjał”. Spotkanie z Małgorzatą Sporek-Czyżewską. Kawiarnia „Piosenka o Porcelanie” w Krasnogrudzie.

29 sierpnia, wtorek

10.00 - Warsztaty translatorskie  

15.00 – Warsztaty translatorskie

19.00 - Wieczór poetycki poświęcony twórczości Nijole Miliauskaitė. Prezentacja tomiku „Pokój bez wstępu”, wydanego w oficynie Pogranicza. Spotkanie z udziałem tłumaczek Aliny Kuzborskiej i Agnieszki Rembiałkowskiej prowadzi Małgorzata Kasner (Instytut Slawistyki PAN). Kawiarnia „Piosenka o Porcelanie” w Krasnogrudzie (spotkanie otwarte)

30 sierpnia, środa

10.00 - Warsztaty translatorskie / indywidualne

15.00 – Warsztaty translatorskie / indywidualne

19.00 - Prezentacja wystawy „LOT” cyklu nowych obrazów i rysunków prof. Andrzeja Strumiłły w Białej Synagodze w Sejnach. Wieczór poezji litewskiej z udziałem autorów i ich tłumaczy czytających wiersze: Irena Aleksaitė, Paulina Ciucka, Birutė Jonuškaitė, Alina Kuzborska, Zuzanna Mrozikowa, Agnieszka Rembiałkowska, Eugenijus Ališanka, Sigitas Birgelis, Tomasz Błaszczak, Vladas Braziūnas, Almis Grybauskas, Andrzej Strumiłło, Kazys Uscila. Spotkanie prowadzi Birutė Jonuškaitė, Eugenijus Ališanka i Krzysztof Czyżewski. Spotkanie u prof. Andrzeja Strumiłły w pracowni artysty w Maćkowej Rudzie.

31 sierpnia, czwartek

10.00 - Warsztaty translatorskie / indywidualne

 

 

 SEJMIK LITERACKI

SEJMIK LITERACKI / 28-31 sierpnia 2017


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

  

POGRANICZE / BIAŁORUŚ

 

Z rezydentką Kaciaryną Czekatouskają rozmawia Krzysztof Czyżewski. 

Krasnogruda 2 marca 2021

 

    


Z rezydentem Andrejem Chadanowiczem rozmawia Krzysztof Czyżewski.

   Krasnogruda 29 stycznia 2021

 

Staroobrzędowcy Religia Ciszy

 


Spółdzielnia Jazzowa - Jan Młynarski / Piotr Zabrodzki

/ Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 


 

  

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI