Sejmik Literacki na pograniczu. Jak tłumaczyć jeszcze lepiej?

Gazeta w Białymstoku, Monika Zmijewska o warsztatach translatorskich, 28 sierpnia 2017


Pisarze i tłumacze z Polski i Litwy zjechali w poniedziałek (28.08) do Krasnogrudy pod Sejnami. Przez cztery dni w ramach Sejmiku Literackiego wezmą udział w warsztatach translatorskich, prezentacjach i spotkaniach. W programie są też otwarte dla publiczności wieczory autorskie z udziałem wybitnych twórców, wydawców i znawców literatury z obu stron granicy.

Pierwsze spotkanie – we wtorek (29.08) o godz. 19. To wieczór poetycki poświęcony twórczości Nijole Miliauskait? i połączony z prezentacją tomiku „Pokój bez wstępu”, wydanego w oficynie Ośrodka Pogranicza. Spotkanie z udziałem tłumaczek Aliny Kuzborskiej i Agnieszki Rembiałkowskiej prowadzi Małgorzata Kasner (Instytut Slawistyki PAN) – miejsce: Kawiarnia „Piosenka o Porcelanie” w Krasnogrudzie. W środę (30.08) o godz. 19 – już do Białej Synagogi w Sejnach Ośrodek Pogranicze zaprasza na prezentację wystawy „LOT” – cyklu nowych obrazów i rysunków prof. Andrzeja Strumiłły. Odbędzie się też wieczór poezji litewskiej z udziałem autorów i ich tłumaczy czytających wiersze: I Irena Aleksaitė, Paulina Ciucka, Birutė Jonuškaitė, Alina Kuzborska, Zuzanna Mrozikowa, Agnieszka Rembiałkowska, Agnė Žagrakalytė, Eugenijus Ališanka, Sigitas Birgelis, omasz Błaszczak,   Vladas BraziūnasAlmis Grybauskas, Antanas JonynasKazys Uscila. Spotkanie prowadzi  Birutė Jonuškaitė i Antanas A. Jonynas (spotkanie u prof. Andrzeja Strumiłły w pracowni artysty w Maćkowej Rudzie).

Sejmikowi towarzyszą też inne wydarzenia. W poniedziałek (28.08) o godz. 19 serię poetycką „Inicjał” wydawaną przez Ośrodek Pogranicze zaprezentuje Małgorzata Sporek-Czyżewska. Miejsce: Kawiarnia „Piosenka o porcelanie” w Krasnogrudzie.

Warsztaty odbywają się w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie już po raz piąty.

Organizatorami spotkania są: Attaché ds. kultury Republiki Litewskiej w RP, Związek Pisarzy Litwy oraz Fundacja Pogranicze i Ośrodek „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach. Warsztaty realizowane ze środków Lietuvos kulturos taryba, Lietuvos Respublikos kulturos ministeria.

czytaj całość


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

 

 

Mikołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI