Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - festiwal Nowej Muzyki w Sejnach 2020 r.


Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - festiwal Nowa Muzyka w Sejnach - to spotkanie Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego z wybitnymi improwizatorami polskiego ruchu muzycznego. Program edukacji artystycznej Orkiestry Klezmerskiej jest konsekwentnie kontynuowany od blisko 25 lat, nieodłączną i wyjątkową jego częścią jest spotkanie z mistrzem. Przyjeżdżają wybitni instrumentaliści i kompozytorzy, którzy wypracowali swój niepowtarzalny język artystyczny. Wspólnie z muzykami sejneńskiej orkiestry, dzięki jej wyjątkowemu brzmieniu, powstaje nowa muzyka. Specjalne kompozycje na Orkiestrę pisali m.in. Paweł Szymański, Mikołaj Trzaska, Marcin Masecki, Joe McPhee, wspólna muzyka powstała z legendarnymi zespołami Mitch&Mitch, Paris Tetris, Cukunft.

 

Tydzień pracy z zaproszonymi artystami zakończyła prezentacja na scenie jawnej sejneńskiej Jesziwy i w przestrzeniach parku Dworu Miłosza w Krasnogrudzie. Każdy koncert został zarejestrowany i opublikowany na kanale Pogranicza portalu youtube.com. Mecenasami Programu są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Instytut Muzyki i Tańca.
 
 

 

 Spółdzielnia Jazzowa 2020: Lonker See z Orkiestrą Klezmerską Teatru Sejneńskiego, 1 sierpnia, fot. Marcin Pawlukiewicz. 

 

  „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca”

 


1

Szukaj na stronie

 

 

 

Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 


 

Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

 

Krajka litewska. Od narodzin do śmierci

 

 

Dzięcięcy Uniwersytet Pogranicza

O projekcie rozmawiają Bożena Szroeder i Małgorzata Sporek-Czyżewska

 

 

Staroobrzędowcy Religia Ciszy

 

Człowiek Pogranicza 2019 - Irena Veisaitė


 

 

Spółdzielnia Jazzowa - Jan Młynarski / Piotr Zabrodzki

/ Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego

 

 

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

 

 Mikkołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

 

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI