Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - festiwal Nowej Muzyki w Sejnach 2020 r.


Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - festiwal Nowa Muzyka w Sejnach - to spotkanie Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego z wybitnymi improwizatorami polskiego ruchu muzycznego. Program edukacji artystycznej Orkiestry Klezmerskiej jest konsekwentnie kontynuowany od blisko 25 lat, nieodłączną i wyjątkową jego częścią jest spotkanie z mistrzem. Przyjeżdżają wybitni instrumentaliści i kompozytorzy, którzy wypracowali swój niepowtarzalny język artystyczny. Wspólnie z muzykami sejneńskiej orkiestry, dzięki jej wyjątkowemu brzmieniu, powstaje nowa muzyka. Specjalne kompozycje na Orkiestrę pisali m.in. Paweł Szymański, Mikołaj Trzaska, Marcin Masecki, Joe McPhee, wspólna muzyka powstała z legendarnymi zespołami Mitch&Mitch, Paris Tetris, Cukunft.

 

Tydzień pracy z zaproszonymi artystami zakończyła prezentacja na scenie jawnej sejneńskiej Jesziwy i w przestrzeniach parku Dworu Miłosza w Krasnogrudzie. Każdy koncert został zarejestrowany i opublikowany na kanale Pogranicza portalu youtube.com. Mecenasami Programu są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Instytut Muzyki i Tańca.
 
 

 

 Spółdzielnia Jazzowa 2020: Lonker See z Orkiestrą Klezmerską Teatru Sejneńskiego, 1 sierpnia, fot. Marcin Pawlukiewicz. 

 

  „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca”

 


Jan Młynarski & Piotr Zabrodzki 24 - 28 listopada 27 października w piątek zakończyliśmy finałowe spotkanie w ramach programu Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - festiwal nowej muzyki w Sejnach. Orkiestra spotkała się ze znakomitymi Janem Emilem Młynarskim i Piotrem Zabrodzkim. Sesję zdjęciową wykonał wspaniały   Marcin Pawlukiewicz , koncert został zarejestrowany przez niezastąpionego Piotr Fiedorowicz a.  
Pękala - Kordylasińska - Pękala 13 - 17 listopada W ostatnich dniach nagraliśmy koncert z duetem Hob-Beats w ramach programu Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Festiwal Nowej Muzyki w Sejnach. Koncert zarejestrowany zdalnie już wkrótce będzie retransmitowany na stronach internetowych Pogranicza. Zupełnie nowe doświadczenie, po którym możemy powiedzieć z czystym sercem - zawsze lepiej jest się spotkać w realu. Dziękujemy szczególnie naszemu dyrygentowi, Radkowi Nowickiemu. Szanowni państwo, z wielką radością prezentujemy Wam...
Alameda 5 19 - 23 października W piątek 23 października w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej koncert zespołu Alameda 5 w cyklu Festiwal Nowej Muzyki w Sejnach. Koncert będzie retransmitowany online, będzie kilka wejściówek. Bardzo prosimy o wcześniejsze zgłoszenia. Trzymajcie kciuki, żeby się udało! Prezentujemy państwu zapis wideo koncertu zespołu Alameda 5 z towarzyszeniem Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego. Koncert odbył się 23 października w ramach programu Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Festiwal...
Polmuz 11 - 15 sierpnia Przedstawiamy państwu koncert zespołu Polmuz  i Orkiestry Teatru Sejneńskiego zarejestrowany 15 sierpnia 2020 r w Dwór Miłosza w Krasnogrudzie - Międzynarodowe Centrum Dialogu  w Krasnogrudzie w ramach programu Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Nowa Muzyka w Sejnach do finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego  i Instytut Muzyki i Tańca . Zdjęcia: Krzysztof Kowalewski, montaż: Marcin Pawlukiewicz.
1

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI