Sejneński Skarbiec - rusza nowy program.

Nowy, roczny program skupiony wokół tematyki związanej z miastem. To warsztaty edukacyjne dedykowane uczniom szkół podstawowych regionu, spotkanie ze sztuką, poznawanie wielokulturowego dziedzictwa miasta.


Kolejny z programów,  po  "Nasi sąsiedzi - wczoraj i dziś", "Trzej Starcy", "Moja Sejneńszczyzna", "Co pamieta Sejna", dotyczący poznawania sąsiadów, historii miasta i jego tradycji wielokulturowych.W czasie zajęć „powstaną” materialne ( ikona, krajka litewska, wycinanka żydowska, ceramiczne domki sejneńskie) i niematerialne (pieśni litewskie, cygańskie, rosyjskie, żydowskie, opowieści i legendy, historie wysłuchane od dziadków, wiersze o Sejnach) elementy składowe Skarbca, które staną się scenografią i kanwą opowieści w trakcie wieńczącego projekt uroczystego spotkania z udziałem Rodziców i Dziadków.

W programie uczestniczyć będzie 5 klas ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Dobrzańskiego "Hubala" w Sejnach, oraz szkoła  z Poćkun

 

Warsztaty listopadowe dla Szkoły Podstawowej w Sejnach

Sejneński Skarbiec

 

I blok Sejny i Sąsiedzi

- lekcja o charakterze warsztatowym wprowadzająca w tematykę wielokulturowości, ogólna opowieść o dawnych i dzisiejszych mieszkańcach z wykorzystaniem „Filmowej Kolekcji Bajek. Opowieści Pogranicza”, warsztaty plastyczne, ceramiczne – sejneńska architektura

czas trwania 2,5 godz., prowadzenie Bożena Szroeder i Wiesław Szumiński

 

Kl. Va – 19 listopada (czwartek), godz. 12.00

Kl. Vb – 26 listopada (czwartek), godz. 12.00

Kl. IVc - 24 listopada (wtorek), godz.12.00

 

III blok Spotkanie ze Sztuką

Muzyka Sejn – warsztat dźwiękowy, zbieranie dźwięków i tworzenie pejzażu muzycznego miasta. Warsztat prowadzony przez Michała Moniuszko z wykorzystaniem mikrofonów, rejestratorów dźwięku, dyktafonów, telefonów komórkowych. Skomponowana Muzyka stanie się elementem składowym Sejneńskiego Skarbca

Kl.IVb – 5 listopada, godz. 12.00, czas trwania 2,5 godz.

 

IV blok - Misteria Dzieciństwa

- lekcja interaktywna opowiadająca o Jerzym Ficowskim

Podążając śladem Jurasia zanurzymy się w świat dzieciństwa, obejrzymy fotografie, film dokumentujący zabawy, rodzinne spacery, sprawdzimy czy nasze ukochane książki dzieciństwa towarzyszyły także małemu Jurkowi, poczytamy wiersze poety. Poznamy jego pierwsze poważne pasje i rozterki. Zostanie stworzone miejsce na dziecięce marzenia, dedykacje dla postaci z naszego dzieciństwa.

Kl. IV a – 18 listopada, czas trwania 2,5 godz., prowadzenie Bożena Szroeder


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI