Sejneńskie bajki

7 lipca 2013 w serwisie Telewizji Polskiej ukazał się artykuł dotyczący rozpoczęcia prac nad czwartą kolekcją Bajek Pogranicza. 


Rozpoczęła się produkcja czwartej kolekcji bajek sejneńskich. To prestiżowy projekt, który na swoim koncie ma spore sukcesy, między innymi nagrody na międzynarodowych festiwalach. Sejneńskie bajki tworzą dzieci. To opowieści i legendy, które najmłodsi sejnianie zbierają od dziadków. Z najciekawszych historii tworzą animacje. W tym roku swoimi wspomnieniami podzielili się mieszkańcy Krasnogrudy.

Pomysł na stworzenie kolekcji bajek zrodził się w ośrodku Pogranicze Sztuk, Kultur, Narodów w Sejnach, gdzie powstawały Kroniki Sejneńskie. Autorzy, którzy przedstawiali historie Sejn w spektaklach postanowili powieści usłyszane od najstarszych pokoleń Sejn zaanimować. Jak mówi Dominika Turowicz, asystentka reżyserki - To opowieści, które są czasami legendami mówiącymi o powstaniu Sejn, albo jeziora Gaładuś, o tym dlaczego staroobrzędowcy np. nie palą tytoniu, a inne są takimi z życia wziętymi opowieściami mieszkańców Sejn. 

Całość do przeczytania na stronie TVP.


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

Szedyk

 

Raphael Rogiński - BACH Bleach - Sejny - LIVE

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI