Seniorzy z Łoździej z wizytą w Pograniczu

 20.10.2015 r. – grupa emerytów z Łoździej  (41 osobowa) na Wystawie „Szukanie Ojczyzny. Świadectwa i Proroctwa Czesława Miłosza”. 


  Nasi goście z  Litwy  zainteresowani  są historią Dworu i jego mieszkańców oraz pracą Ośrodka i Fundacji „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów”. W programie -poza wystawą -opowieść o warsztatach i  rzemiośle  budowania mostów w praktykach Pogranicza   oraz  „Niewidzialny Most” jako przestrzeń teatralna, instalacja artystyczna a także przestrzeń do pracy w środowiskach wielokulturowych. 

 Wizyta  36 osobowej grupy Uniwersytetu III Wieku z Łoździej dotyczyła historii dworu i jego mieszkańców. Emerytowani nauczyciele, pracownicy merostwa z Łoździej i dziennikarka, zwiedzili  wystawę "Szukanie ojczyzny. Świadectwa i proroctwa Czesława Miłosza". Pomimo dżdżystejaury goście spacerowali  ścieżkami poety krasnogrudzkiego parku.  Na terenie  "Niewidzialnego Mostu" wysłuchali opowieści o projekcie jaki prowadziliśmy  13- 23 sierpnia tego roku i specyfice pracy „Pogranicza-sztuk, kultur, narodów”. Kilka osób podzieliło się   opowieściami o trudnych losach własnych rodzin z pogranicza litewsko-polskiego.


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line. Inicjujemy nowy program Pogranicza. W jego ramach będziemy przygotowywać i prezentować w przestrzeni wirtualnej nasze artystyczne i edukacyjne działania w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata. Zapraszamy!

 

 

Szedyk

 

Raphael Rogiński - BACH Bleach - Sejny - LIVE

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2018 r. do 31.12.2018 r. wyniosła 66.006,31 zł.

W 2018 roku Fundacja uzyskała również kwotę 16.106,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.131,31 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI