SETI zaprasza na kolejne spotkanie Przyjaciół Edukacji

29 sierpnia 2018, godzina 17.00. Ośrodek Kultury w Sejnach. Gościem spotkania będzie dr Piotr Rycielski.

 


 

 

 

 

 

 

Przedszkola leśne i inne pomysły

Klasy w naszych szkołach często wyglądają podobnie, ważne jest by były ciepłe i dobrze wyposażone, choć często dzieci w nich stłoczone są razem. Są jednak szkoły, w których co innego jest priorytetem. W Polsce jest kilkanaście Szkół Leśnych, gdzie dzieci spędzają czas na zewnątrz bez względu na pogodę. To może być na początku szokujące dla rodziców, którzy troszczą się o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci, ale ich nastawienie szybko się zmienia. Jedna z leśnych szkół - początkowo założona dla garstki dzieci - po kilku latach ma listę oczekujących na miejsca. Dlaczego rodzice powinni być za tym, by pierwsze doświadczenia szkolne miały miejsce poza klasą, wśród drzew? Na to i inne pytania odpowiedzi udzieli gość nadchodzącego spotkania - dr Piotr Rycielski. 

Piotr Rycielski jest doktorem psychologii, wykładowcą, autorem badań naukowych i publikacji z psychologii edukacji, liderem wielu zespołów badawczych, również międzynarodowych, stypendystą Uniwersytetu w Michigan (USA), adiunktem w Instytucie Badań Edukacyjnych. Tworzy narzędzia diagnostyczne w edukacji. Jest także doradcą i wieloletnim trenerem, zajmującym się kompetencjami miękkimi i postawami kluczowymi dla kwalifikacji związanych z pracą z ludźmi.

Organizatorzy spotkania chcieliby, aby w naszym regionie udało się zastosować w edukacji dzieci elementy leśnej pedagogiki i pokazać nowe podejście i rozumienie edukacji.

Spotkanie odbędzie się 29 sierpnia o godzinie 17.00 w Ośrodku Kultury w Sejnach
Organizatorzy: SETI (Sejny English Teacher Initiative)


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Szedyk

 

Raphael Rogiński - BACH Bleach - Sejny - LIVE

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI