Sierpień


Venclova i Wilno - Krzysztof Furmanek 31 sierpnia 2001 roku w Galerii Papuciarnia w Sejnach odbył się wernisaż wystawy fotografii  Venclova i Wilno autorstwa Krzysztofa Furmanka. Wystawa odbyła się w ramach uroczystości przyznania tytułu  Człowieka pogranicza  Tomasovi Venclovie.
Plakaty - Stasys Eidrigevičius 31 sierpnia 2001 roku w Białej Synagodze w Sejnach odbył się wernisaż wystawy  Plakaty - autorstwa Stasysa Eidrigevičiusa. Wystawa odbyła się w ramach uroczystości przyznania tytułu Człowieka pogranicza Tomasovi Venclovie.
31 sierpnia - 2 września 2001 - Program uroczystości nadania tytułu "Człowieka pogranicza" Tomasowi Venclowie Uroczystość przyznania tytułu "Człowieka pogranicza" Tomasowi Venclowie. Ideą tego wyróżnienia jest przyznawanie tytułu osobie z Europy Środkowej, która swoim życiem i twórczością przyczyniła się do spopularyzowania etosu pogranicza, a więc postawy tolerancyjnej i otwartej, ze zrozumieniem i szacunkiem odnoszącej się do odmienności innych, przełamującej stereotypy i uprzedzenia, budującej mosty zbliżenia pomiędzy ludźmi innych narodowości i religii. 
Lipiec - Sierpień 2001 Wystawy w "Galerii Papuciarnia":   
28 sierpnia 2001 Udział Krzysztofa Czyżewskiego w spotkaniu Kapituły Polskiej Nagrody im. Jerzego Giedroycia w Kancelarii Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego w Warszawie. 
27 sierpnia 2001 Koncert Kapeli Klezmerskiej w Wilnie. Udział Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej w uroczystym otwarciu Wileńskiego Instytutu Kultury Jidysz przy Uniwersytecie Wileńskim.
26 sierpnia 2001 Koncert Kapeli Klezmerskiej w Tykocinie z okazji 60. rocznicy zagłady tykocińskich Żydów.  W "Tygodniku Powszechnym" 26.08.2001 ukazała się recenzja Krzysztofa Czyżewskiego książki Aleksandra Kaczorowskiego,  Praski elementarz.
22-23 sierpnia 2001 Spektakl "Kroniki Sejneńskie", godz. 22, Biała Synagoga, Sejny.
21 sierpnia 2001 Udział Krzysztofa Czyżewskiego w spotkaniu Kapituły Polskiej Nagrody im. Jerzego Giedroycia w Kancelarii Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego w Warszawie. 
20-26 sierpnia 2001 - Skarby pogranicza I etap projektu dziecięcego "Skarby pogranicza" z udziałem dzieci z pogranicza niemiecko-duńskiego i polsko-litewskiego.  W programie: warsztaty artystyczne, prezentacje tradycji kulturowych: pieśni, tradycji ludowych, religijnych, praca nad spektaklem, spotkania ze starszymi ludźmi. Spotkanie odbyło się w Sejnach.
14 sierpnia 2001 - Ziemia - Ojczyzna Ludzi Udział Krzysztofa Czyżewskiego w seminarium pt. "O kształt tożsamości w wielokulturowym społeczeństwie napływowym". Seminarium było zorganizowane w ramach VI edycji programu "Ziemia - Ojczyzna Ludzi" w Lidzbarku Warmińskim. 
7 sierpnia 2001 Krzysztof Czyżewski i Tomasz Venclova odbyli podróż do Wilna w sprawie zdjęć do wystawy " Venclova i Wilno ". 
3 sierpnia 2001 W "Gazecie Współczesnej" 3.08.2001 ukazał się artykuł Andrzeja Koziary  Kanały schizofrenii  o wystawie malarstwa w Galerii "Bez Klamek" prowadzonej przez Wiesława Szumińskiego, artystę związanego z Fundacją "Pogranicze". 
2 sierpnia 2001 Promocja książki Ryszarda Bilskiego " Wielki Post w Osiemnastym Batalionie " na Helu, z udziałem dowódcy oddziału "Grom" ppłk. Romana Polko i autora. Spotkania na bulwarze nadmorskim w Helu i w hotelu "Bryza" w Juracie. 
30 lipca - 2 sierpnia 2001 Krzysztof Czyżewski brał udział w kolejnym przygotowawczym spotkaniu przed konferencją "Kultura czasu przełomu" w Poznaniu. 
13 lipca - 24 sierpnia 2001 Cykl 10 koncertów Kapeli Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego w Białej Synagodze. 
1

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI