Spotkania i opowieści kronikarzy Silvy


Kronikarze Silvy - uczestnicy projektu Kronikarzami krasnogrudzkiej Sylwy są zarówno starsi mieszkańcy czterech wiosek wokół dworu (Dusznica, Ogrodniki, Żegary, Krasnogruda) jaki i ich wnuki. Pracę rozpoczęli od spotkań wokół najważniejszych miejsc i wydarzeń związanych z historią wiosek.
Zygmunt Waszkiewicz Zobacz  fragment opowieści zarejestrowanej podczas spotkania z  Zygmuntem Waszkiewiczem 16 listopada 2017 roku.  Całość nagrania dostępna na wystawie.
Aniela Stankiewicz Zobacz fragment opowieści zarejestrowanej podczas spotkania z Anielą Stankiewicz 30 października 2017.  Całość nagrania dostępna na wystawie.  
Eugenia Werelich Zobacz  fragment opowieści zarejestrowanej podczas spotkania z Eugenią Werelich. Całość nagrania dostępna na wystawie.
Monika Janczulewicz Zobacz  fragment opowieści zarejestrowanej podczas spotkania z Moniką Janczulewicz 1 grudnia 2017 roku. Całość nagrania dostępna na wystawie.
O żegarskim kościele z księdzem Adamem Adukowskim Spotkanie z historykiem, księdzem Adamem Adukowskim - historia kościoła w Żegarach w dokumentach diecezjalnych.
Nasze domy i ich historie Spotkania wokół najważniejszych miejsc i wydarzeń związanych z historią naszych wiosek - Ogrodnik, Krasnogrudy, Żegar i Dusznicy.  
Spotkanie Noworoczne. Opowieści z dawnych lat Podsumowaniem projektu był o  spotkanie noworoczne O powieści z dawnych lat . Udział w nim wzięli "Kronikarze Sylwy", członkowie ich rodzin, r ó wnież pozostali mieszkańcy wiosek oraz artyści biorący udział w projekcie.
Dwór i dawni przedwojenni jego mieszkańcy, dokumenty, fotografie, relacje, pamięć najstarszych Najstarsze źródła o dobrach Krasnohrud (tak brzmiała pierwotna nazwa Krasnohrudy) pochodzą z drugiej połowy XVII wieku, kiedy stanowiły one część dóbr Sztabinki rodu Kopciów.
1

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI