Spotkania i warsztaty

Młodzież z Pracowni Kronik Sejneńskich wzięła także udział w warsztatach tworzenia teatru (centralne wydarzenie festiwalu) przy udziale zaproszonych zespołów, członków Aula de Teatro UAM i reprezentantów innych środowisk uniwersyteckich zainteresowanych projektem. Warsztat prowadzony był przez Marco Ferreirę, koordynatora departamentu edukacji grupy Baal 17. Materiałem wyjściowym dla spotkania był wiersz Daniela Filipe ‘Wynalazek Miłości’.

  

Odbył się także okrągły stół w CaixaForum Madrid: „Od wschodu do zachodu: Pięć europejskich prób przemian w teatrze”, z udziałem Eugène van Erven, Jorge Amich, José Moura Soeiro, Àngela Segura i Krzysztofa Czyżewskiego. Podczas spotkania prelegenci prezentowali swoje metody pracy oraz dyskutowali o roli teatru we współczesnym świecie.

  

Miejsce miało także drugie spotkanie przy okrągłym stole moderowane przez Ivána Alvarado, profesora antropologii teatru i specjalisty w zakresie teatru społecznie zaangażowanego. Głównym tematem spotkania był madrycki teatr polityczny, modele zmian społecznych inspirowane teatrem oraz kwestia w jakiej perspektywie zespoły teatralne mogą przyczynić się do zmian społecznych. „Teatr w codzienności:  Czy teatr może zmienić społeczeństwo” z udziałem Moisésa Mato, Césara de Vicente i Viviany Bovino.

  

 fot. Marcin Pawlukiewicz


Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

LATO W POGRANICZU 

ZAPRASZAMY

LIPIEC-SIERPIEŃ 2020

Pobierz

Lato Pograniczu 2020.PDF (495.7 kB)

Lato Pograniczu 2020.JPG (4377.0 kB)

 

 

 

Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

Memorial Alice Oswald po polsku

 

O Dževadzie Karahasanie Miłosz Waligórski tłumacz

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI