Spotkanie z Ellen Mains z Kolorado

25 lutego, godzina 16.00 PUŃSK. Spotkanie z Ellen Mains - buddystką, potomkinią Żydów polskich.


Pogranicze i Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sejnach z Filią w Puńsku zapraszają do PUŃSKA na spotkanie z ELLEN MAINS autorką  książki "Buried Rivers. A Spiritual Journey into the Holocaust" („Pogrzebane rzeki: duchowa podróż w Zagładę”). 

Rozmowę o książce prowadzi Krzysztof Czyżewski. 

25 lutego (poniedziałek) 2019 roku, godz. 16.00 

Szkolna 26, Puńsk - siedziba Uniwersytetu Trzeciego Wieku (Budynek Ośrodka Zdrowia w Puńsku).

 

Ellen Korman Mains, córka Żydów polskich, którzy przeżyli Holokaust, urodziła się w Montrealu i w wieku 19 lat została buddystką, pomimo sprzeciwu rodziny. Ponad trzy dekady później, jadąc pociągiem, poczuła obecność duchów przodków, którzy zginęli w Holokauście. Ich pytanie: "Jak można jeszcze wierzyć w podstawowe Dobro?" wysłało ją w serię zmieniających życie podróży do Polski w poszukiwaniu odpowiedzi.

Odzyskując utraconą historię własnej rodziny odnalezioną w przeszłości polskich miast i wsi, napisała książkę-pamiętnik „Pogrzebane rzeki: duchowa podróż w Zagładę” bada związki między duchowością a traumą, granice religijne i niewidzialne błogosławieństwa przodków. Opisując doświadczenia z wielu polskich miejscowości, jej historia skupia się przede wszystkim na Łodzi.

Ellen Mains od wielu lat prowadzi rekolekcje medytacyjne w Ameryce Północnej i Europie. Była instruktorką japońskiej sztuki Kyudo (łucznictwo Zen) na Uniwersytecie Naropa, zajmuje się badaniem uniwersalności zasad duchowych i rozwijaniem samoświadomości.

Mieszka w Boulder w Kolorado, ale dużo czasu spędza w Polsce, aby lepiej zgłębiać historię relacji rodzinnych i nawiązywać przyjaźnie. W 2017 roku została oficjalnie uznana za obywatelkę polską.

Spotkanie organizowane jest we współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Sejnach z Filią w Puńsku działającym w ramach Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Cywilizacyjnego "Ściana Wschodnia" w Sejnach. Warsztaty są częścią Programu Dorośli i Starsi w Pograniczu.

Ellen Mains w Puńsku


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI