Środy Seniora – Cztery pory roku na Suwalszczyźnie – wiosna,

 Seniorzy z Suwałk z wizytą w Pograniczu, warsztaty wikół Miłosza i Krasnogrudy, opowieści o sąsiadach, warsztaty wokól wystawy o Jerzym Ficowskim


 W gościnne progi dworku zaprosiła seniorów pani Bożena Bartosiewicz, która w prawdziwie poetyckiej opowieści przybliżyła uczestnikom wycieczki historię krasnogrudzkiego majątku, burzliwe losy poety-tułacza, który nawet z najodleglejszych zakątków świata myślami wracał tu, nad jezioro Hołny.

Następne kroki seniorzy skierowali w innym kierunku, do Ośrodka „Pogranicze-sztuk, kultur, narodów”, tam pani Bożena Szroeder swoją magiczną historią zabrała uczestników w podróż do wielokulturowych Sejn, gdzie dawniej obok siebie mieszkali przedstawiciele różnych kultur i narodów, do świata pisarza Jerzego Ficowskiego pełnego fascynującej kultury cygańskiej

czytaj całość


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Szedyk

 

Raphael Rogiński - BACH Bleach - Sejny - LIVE

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI