Stanisław Vincenz


Zmarł Andrzej Vincenz Z wielkim smutkiem  przyjeliśmy wiadomość o śmierci  Andrzeja Vincenza, z którym Pogranicze miało zaszczyt współpracować.   Andrzej Vincenz   -  pisarz i publicysta  emigracyjny, urodzony 13. 03. 1922 roku we Lwowie.  Emerytowany profesor slawistyki na Uniwersytecie w Heidelbergu i Uniwersytecie w Getyndze , syn pisarza Stanisława Vincenza.   Pochodził z rodziny o bogatych, wielokulturowych tradycjach.  
Filmy o Stanisławie Vincenzie w CDKP. Listy do nieba  reżyseria: Katarzyna Sędek  produkcja: polska, 1992 rok  Film dokumentalny o huculszczyźnie ukazanej poprzez sylwetkę Stanisława Vincenza.
Książki Stanisława Vincenza. Stanisław Vincenz  OUTOPOS. zapiski z lat 1938-1944   Autograf odczytał Andrzej Vincenz.  Tekst z autografem porównał, opatrzył posłowiem i ilustracjami oraz do druku podał Jan A. Choroszy
Książki o Stanisławie Vincenzie STANIŁAW VINCENZ humanista XX wieku  Pod redakcją Mirosławy Ołdakowskiej-Kuflowej  Towarzystwo Naukowe Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego  Lublin 2002                
Biblioteka Vincenzowska w wydawnictwie Pogranicza. Stanisław Vincenz (ur. 30 listopada 1888 w Słobodzie Rungurskiej, zm. 28 stycznia 1971 w Lozannie) – polski prozaik i eseista, miłośnik i znawca Huculszczyzny i Pokucia, myśli i sztuki starożytnej Grecji.
Stanisław Vincenz w CDKP. "Wieczorem Vincenz czytał swoje kroniki na głos przy szklance wina: był tam Bok, który tarł skórę czarnego byka w nadziei, że ją wybieli [...] był ów dwór króla Hiszpanii, na którym zapanowała radość, gdy zjawił się krawiec Pinkas, bo chrześcijanom nakazane jest kochać nieprzyjaciół, a oni wytępiwszy swoich Żydów, nie mięli już kogo kochać".   Czesław Miłosz o Stanisławie Vincenzie.    
1

Szukaj na stronie

Archiwum! Szanowni Państwo! Otwieramy nową witrynę facebookową Ośrodka i Fundacji Pogranicze z Sejn i Krasnogrudy. Będziemy tutaj publikować materiały archiwalne opisujące nasze szerokie działania na rzecz budowania Dobrego Sąsiedztwa.

 

Sejneńskie Rozmowy - Andrzej Strumiłło

 

Mikołaj Trzaska do Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego

 

The Market / Targ

 

O początkach jeziora Gaładuś

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2018 r. do 31.12.2018 r. wyniosła 66.006,31 zł.

W 2018 roku Fundacja uzyskała również kwotę 16.106,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.131,31 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI