Staże - Rok 2004

4 marca -7 kwietnia 2004 
Christina Seiler, Humboldt Universität zu Berlin   
Studentka translatoryki specjalizująca się w językach: polskim i rosyjskim. Pobyt miał na celu praktykowanie języka polskiego oraz poszerzenie wiedzy na temat Bukowiny w oparciu o materiały z księgozbioru i filmoteki Centrum Dokumentacji Kultur Pogranicza. 
Christina 


26 lipca - 6 sierpnia 2004 
Katarzyna Greś  Filologia polska, V rok, specjalizacja kulturoznawcza, Uniwersytet w Białymstoku 
Pobyt związany był z odbywanym stażem kierunkowym oraz zebraniem materiałów do pracy magisterskiej pt.: Obraz kobiety ciężarnej w kulturze i literaturze polskiej. Dziękuję za doświadczenia, współpracę oraz za sympatię ludzi, z którymi przyszło mi pracować. 
Katarzyna Greś 

18 July 2004 to 20 August 2004 
Sonja Cimadon from Bressanone, Italy   
Im studying Political Science, International Relations and Human Rights at The University of Padova, Italy. I came here for a 5 weeks-intership because of a Course in Peacwork that Im attending in Bolzano. During the intership I learned how The Borderland Foundation works, The Documentation Center, the Synagogue. I could talk to people and learn more both about Sejny and the projects Borderland is doing. It was very interesting and challanging for me, to meet new people, have a little insight into life here and learn about how to do projects in this field. 
Dziękuję bardzo! Sonja   

16 - 29 sierpnia 2004
Marta Kowerko (Białystok) Studentka filologii polskiej UAM w Poznaniu.
W ramach dwutygodniowej praktyki zajmowałam się przygotowaniem bibliografii twórczości Brunona Schulza, korzystając z przepastnych zbiorów Pogranicza. Z zebranych podczas pracy materiałów skorzystam przy pisaniu mojej rozprawy magisterskiej. Dziękuję bardzo za miłą atmosferę, pomoc i życzliwość.
Marta Kowerko

29 września 2004
Anna Konert V rok socjologii UW, II rok kulturoznawstwa, specjalność europeistyka.
W Pograniczu przebywałam w ramach praktyk IV edycji Akademii Innowatorów Społecznych. Pobyt miał mi pomóc w przygotowaniu własnego projektu: "Historyczne sąsiadów rozmowy", który polega na dyskusji młodych Polaków i Niemców na najboleśniejsze tematy ze wspólnej przeszłości. Jego podtytuł brzmi: "świadomość historyczna młodego pokolenia. Dyskusja młodych Polaków i Niemców o II wojnie światowej". Zajmowałam się katalogowaniem książek i czasopism z zakresu problematyki historii Polski, CDKP oraz praca nad moim projektem, który dzięki praktyce zyskał dwufazową strukturę: spotkania młodzieży w celu poznania tematyki i stworzenia płaszczyzny wzajemnego zrozumienia, a następnie próba stworzenia przykładowego modelu nauczania o drugiej wojnie światowej w kontekście polsko-niemieckim.
Dziękuję za pomoc.
Anna Konert

11 - 16 października 2004
Anne Lübge z Universität Passau (Niemcy) Studentka ekonomii i kulturoznawstwa, specjalność: Kultura Europy Środkowo-Wschodniej Przyjechałam do Sejn, aby zbierać materiały do mojej pracy magisterskiej, której tematem jest opisanie i porównanie działania "Pogranicza" i Wspólnoty Kulturowej "Borussia" w Olsztynie. Pomimo krótkiego (niestety!) pobytu w Sejnach mogłam zebrać bardzo dużo informacji. Chciałam bardzo podziękować wszystkim, którzy poświęcili mi swój czas. Ciągle jestem pod wrażeniem panującej tutaj atmosfery i zaangażowania wszystkich ludzi. Mam nadzieję, że w mojej pracy uda mi się jak najlepiej przedstawić rozwój i fascynującą historię "Pogranicza".
Anne Lübge


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI