Staże - Rok 2005

28-31 października 2005 - w warsztacie Pogranicza uczestniczyła grupa uczniów II Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie. Podczas stażu odbyły się spotkania oraz prezentacje projektów dziecięcych i młodzieżowych.

12 października 2005 - warsztat edukacji regionalnej dla grupy niepełnosprawnych dzieci z klasy II i III Gimnazjum nr 1 z Konina. Podczas spotkania młodzież zapoznała się z wielokulturowym dziedzictwem pogranicza polsko-litewskiego w oparciu o prezentowaną w Białej Synagodze wystawę 12 miesięcy podsumowującą projekt "Związani z miejscem". 

5 października 2005 - prezentacja pracy "Pogranicza" dla 50 osobowej grupy uczniów III klasy Liceum Ogólnokształcącego nr 35 w Warszawie. Podczas spotkania młodzież zapoznała się z wielokulturową specyfiką pogranicza polsko-litewskiego w oparciu o prezentowaną w Białej Synagodze wystawę podsumowującą projekt "Związani z miejscem". 

29 września 2005 roku - warsztat Pogranicza dla Harcerskiego Zespołu Pieśni i tańca "Dzieci Płocka". Podczas spotkania grupa zapoznała się z działalnością Pogranicza i charakterem prowadzonej pracy w oparciu o młodzieżowe projekty edukacyjne Związani z miejscem oraz Warsztat muzyki tradycyjnej, spotkaniu towarzyszyła projekcja filmu "Tratwa muzykantów pomiędzy Nowym Jorkiem, a Sejnami". 


18-19 września 2005 - warsztat Pogranicza dla członków Collegium Invisibile, zrzeszającego studentów o dużych osiągnięciach w pracy naukowej i działalności społecznej z całej Polski, oraz uczestników obozu naukowego zorganizowanego wspólnie z Krajowym Funduszem na Rzecz Dzieci. W programie wykłady i spotkania z liderami Pogranicza, film Tratwa muzykantów, wizyta w Krasnogrudzie, biesiada muzyczna z Kapelą Klezmerską. 

13-14 września 2005 - warsztat pogranicza dla grupy uczniów drugiej klasy kulturoznawczo-dziennikarskiej III LO im. Stefana Batorego w Chorzowie. Podczas warsztatów odbędą się spotkania na temat wielokulturowych tradycji Sejneńszczyzny, prezentacja pracy prowadzonej przez "Pogranicze" w oparciu o dziecięce i młodzieżowe projekty edukacyjne - Kroniki Sejneńskie, Związani z miejscem, Sejneńskie karty historyczne, a także projekcje filmowe.  

7 września 2005 - spotkanie poświęcone wielokulturowym tradycjom Sejn i regionu, oraz programom dziecięcym i młodzieżowym prowadzonym w Ośrodku "Pogranicze" dla grupy uczniów ze Szkoły Stowaszyszenia Kultury i Edukacji w Warszawie. W programie m.in. zwiedzanie wystaw: "Związani z miejscem", "Mali chasydzi Jerozolimy" i film "Tratwa muzykantów".  

28 lipca 2005 - wizyta w Pograniczu uczestników polsko-niemiecko-bialoruskiego projektu dla multiplikatorow "Trialog na pograniczu. Porozumienie przez język". W programie spotkania: prezentacja dzialalnosci Ośrodka i Fundacji, prowadzonych pracowni i programow, projekcja filmow: Losy posluchane i Tratwa muzykantow, oraz wizyta w dworze w Krasnogrudzie.  

27 lipca 2005 - "Pogranicze" odwiedziła grupa uczestników tandemowego kursu językowego dla polskich i niemieckich nauczycieli i multiplikatorów wymiany młodzieży. Goście zwiedzili Dom Pogranicza, Białą Synagogę, zapoznali się z pracą Centrum Dokumentacji Kultur Pogranicza, obejrzeli film Tratwa Muzykantów. 

1 lipca 2005 - Warsztat pogranicza dla liderów i liderek uczestniczących w projekcie Fakt - Kobiety autorkami procesu jednoczenia się Europy. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie "Regionet", które wraz z partnerem niemieckim "OWEN" oraz hiszpańskim "BABOBAB" realizuje projekty partnerskie dotyczące kształcenia dorosłych. 

24-29 czerwca 2005 - Staż grupy studentów z University of California w Santa Cruz, organizowany w ramach kursu antropologii kultury. Stażyści zapoznali się z ideą pracy Ośrodka "Pogranicze", między innymi uczestniczyli w wykładach na temat wielokulturowości regionu oraz związków Czesława Miłosza z Suwalszczyzną. 

8 czerwca 2005 - warsztaty na temat wielokulturowych Sejn oraz prezentacja pracy Ośrodka "Pogranicze" w oparciu o warsztaty edukacyjno-artystyczne Tratwa Muzykantów pomiędzy Nowy Jorkiem a Sejnami dla klasy gimnazjalnej z Zespołu Szkół "TAK" w Opolu. 

5-8 czerwca 2005 - staż grupy studentów z Uniwersytetu Powszechnego im. Jana Józefa Lipskiego w Teremiskach oraz Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Program stażu obejmował warsztaty pogranicza prowadzone w oparciu o pracę Ośrodka "Pogranicze", podróże po Suwalszczyźnie, prezentacje teatralne i filmowe, dyskusje, spotkania.

23 maja 2005 - warsztat Pogranicza w oparciu o programy edukacji regionalnej dla grupy pracowników firmy ZUD Polon-Alfa z Bydgoszczy, którzy odbywali podróż turystyczno-krajoznawczą po Suwalszczyźnie. 

17 maja 2005 - Warsztat Pogranicza na temat wielokulturowych tradycji Sejneńszczyzny oraz pracy edukacyjnej prowadzonej przez "Pogranicze" dla grupy oficerów Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

16-19 maja 2005 - Grupa studentów wydziału polonistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i studentów z koła krytycznoliterackiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach uczestniczyła w stażu pogranicza. Zajęcia dotyczyły związków Czesława Miłosza z Sejeńszczyzną i Ośrodkiem "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów", obejmowały także prezentację programu wydawniczego Fundacji Pogranicze oraz działalność Centrum Dokumentacji Kultur Pogranicza.

16 maja 2005 - Prezentacja pracy Ośrodka "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" dla grupy dziennikarzy z Litwy, Białorusi, Rosji i Polski odbywających podróż studyjną po Suwalszczyźnie. 

23 kwietnia 2005 - Prezentacja pracy Pogranicza (w szczególności programów młodzieżowych) studentom pedagogiki Studiów Zaocznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie Oddział w Ełku. 
 
21 kwietnia 2005 - Prezentacja pracy Ośrodka "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" dla studentów informacji naukowej i bibliotekoznawstwa Uniwersytetu w Białymstoku.  

16 kwietnia 2005 - Warsztat Pogranicza w oparciu o pracę Ośrodka "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" i Fundacji Pogranicze studentom animacji kultury Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. 

2 marca 2005 - Prezentacja pracy Ośrodka "Pogranicze" grupie studentów z Kanady, Austrii, Tajlandii i Hiszpanii, przebywających na praktykach w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sejnach. 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI