Staże indywidualne w CDKP - 2004


2004

11 - 16 października 2004, Anne Lübge z Universität Passau (Niemcy) 

Studentka ekonomii i kulturoznawstwa, specjalność: Kultura Europy Środkowo-Wschodniej 
Przyjechałam do Sejn, aby zbierać materiały do mojej pracy magisterskiej, której tematem jest opisanie i porównanie działania "Pogranicza" i Wspólnoty Kulturowej "Borussia" w Olsztynie. Pomimo krótkiego (niestety!) pobytu w Sejnach mogłam zebrać bardzo dużo informacji. Chciałam bardzo podziękować wszystkim, którzy poświęcili mi swój czas. Ciągle jestem pod wrażeniem panującej tutaj atmosfery i zaangażowania wszystkich ludzi. Mam nadzieję, że w mojej pracy uda mi się jak najlepiej przedstawić rozwój i fascynującą historię "Pogranicza".
Anne Lübge 

29 września 2004, Anna Konert 

V rok socjologii UW, II rok kulturoznawstwa, specjalność europeistyka. W Pograniczu przebywałam w ramach praktyk IV edycji Akademii Innowatorów Społecznych. Pobyt miał mi pomóc w przygotowaniu własnego projektu: "Historyczne sąsiadów rozmowy", który polega na dyskusji młodych Polaków i Niemców na najboleśniejsze tematy ze wspólnej przeszłości. Jego podtytuł brzmi: "świadomość historyczna młodego pokolenia. Dyskusja młodych Polaków i Niemców o II wojnie światowej". Zajmowałam się katalogowaniem książek i czasopism z zakresu problematyki historii Polski, CDKP oraz praca nad moim projektem, który dzięki praktyce zyskał dwufazową strukturę: spotkania młodzieży w celu poznania tematyki i stworzenia płaszczyzny wzajemnego zrozumienia, a następnie próba stworzenia przykładowego modelu nauczania o drugiej wojnie światowej w kontekście polsko-niemieckim. Dziękuję za pomoc.
Anna Konert 

16 - 29 sierpnia 2004, Marta Kowerko (Białystok) 

Studentka filologii polskiej UAM w Poznaniu. 
W ramach dwutygodniowej praktyki zajmowałam się przygotowaniem bibliografii twórczości Brunona Schulza, korzystając z przepastnych zbiorów Pogranicza. Z zebranych podczas pracy materiałów skorzystam przy pisaniu mojej rozprawy magisterskiej. Dziękuję bardzo za miłą atmosferę, pomoc i życzliwość.
Marta Kowerko 

18 July 2004 to 20 August 2004, Sonja Cimadom from Bressanone, Italy 

Im studying Political Science, International Relations and Human Rights at The University of Padova, Italy. I came here for a 5 weeks-intership because of a Course in Peacwork that Im attending in Bolzano. During the intership I learned how The Borderland Foundation works, The Documentation Center, the Synagogue. I could talk to people and learn more both about Sejny and the projects Borderland is doing. It was very interesting and challanging for me, to meet new people, have a little insight into life here and learn about how to do projects in this field. Dziękuję bardzo!
Sonja 

26 lipca - 6 sierpnia 2004, Katarzyna Greś, Uniwersytet w Białymstoku 

Filologia polska, V rok, specjalizacja kulturoznawcza, Uniwersytet w Białymstoku Pobyt związany był z odbywanym stażem kierunkowym oraz zebraniem materiałów do pracy magisterskiej pt.: Obraz kobiety ciężarnej w kulturze i literaturze polskiej. Dziękuję za doświadczenia, współpracę oraz za sympatię ludzi, z którymi przyszło mi pracować.
Katarzyna Greś 

4 marca -7 kwietnia 2004, Christina Seiler, Humboldt Universität zu Berlin 

Studentka translatoryki specjalizująca się w językach: polskim i rosyjskim. Pobyt miał na celu praktykowanie języka polskiego oraz poszerzenie wiedzy na temat Bukowiny w oparciu o materiały z księgozbioru i filmoteki Centrum Dokumentacji Kultur Pogranicza.
Christina


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 

Współorganizator

 


 

Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

 

 

Budowa niewidzialnego mostu. Rozmowa z Krzysztofem Czyżewskim

 

 

 

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

 Mikkołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI