Stowarzyszenie "Chcę żyć" z Choroszczy

19.09.2019 r. - wizyta 19 seniorek ze Stowarzyszenia "Chcę żyć" z Choroszczy na wystawie i warsztatach w dworze w Krasnogrudzie i Sejnach.


Program spotkania

g. 10.00 - 11.00 zwiedzanie wystawy "Miłosz I szukanie ojczyzny", opowieść o historii Dworu i jego mieszkańcach. Prezentację uzupełniał film "Przyśnił mi się sen powrotu" autorstwa Andrzeja Miłosza, autobiograficzna opowieść Czesława Miłosza o miejscu urodzenia - Szetejniach, rodzinie oraz związkach rodzinnych z Krasnogrudą - prowadzenie Bożena Bartosiewicz

g. 11.10 - 12.10 warsztat w Spiżarni Krasnogrudzkiej -  "Smaki i zapachy dzieciństwa" - zajęcia poświęcone tworzeniu własnych kompozycji smaków i zapachów (napary), przy użyciu ziół rosnących w okolicznych lasach i na łąkach, zbieranych na miejscu w Krasnogrudzie i okolicach - prowadzenie Bożena Bartosiewicz

g. 12.10 - 13.10 warsztat sztuki - "Dzieciństwo | Młodość | Dojrzałość" – obraz graficzny twarzy Czesława Miłosza z wykorzystaniem szablonów na  lnianych torbach przy użyciu farb do tkanin - prowadzenie Wiesław Szumiński, Dorota Jaczewska

g. 14.45 - 16.00 warsztat muzyczny - Kultura i tradycje sąsiadów na pograniczu sejneńskim - "Tradycje muzyczne wesela żydowskiego" - prowadzenie Wojciech Szroeder, Michał Moniuszko, Kacper Szroeder


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI