Święto Drzewa pod hasłem „Czytamy drzewom” z udziałem Małgorzaty Czyżewskiej

 9 października (piątek) o godz. 11.00 w Warszawie na Polu Mokotowskim.


 Miłosz, Poświatowska, Papież Franciszek, Kapuściński, Eliot, Goscinny, Gałczyński –  fragmenty ich utworów były czytane drzewom przez ludzi kultury i mediów podczas inauguracji 13. Święta Drzewa. W ten sposób Klub Gaja zaprasił do obchodów tegorocznej edycji Święta Drzewa pod hasłem „Czytamy drzewom”. Zachęca nie tylko do sadzenia i ochrony drzew, ale także dostrzeżenia związków pomiędzy naturą i literaturą. "Poczytajmy naszym drzewom opowieści, które sami chcielibyśmy usłyszeć. Niech słowa pisarzy i poetów będą dla nas inspiracją".

 Małgorzata Sporek - Czyżewska przeczytała wiersz Czesława Miłosza "Do leszczyny", opowiadała o  szczególnej litewskiej tradycji  z przeszłości czczenia drzew. Organizatorem święta z udziałem Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych , v-ce Prezydenta  Warszawy był Klub Gaja. Oprócz miłośników drzew udział wzięł dzieci ze szkół z okolic Warszawy 

Czytaj o Święcie Drzewa na stronie Klubu Gaja


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

Szedyk

 

Raphael Rogiński - BACH Bleach - Sejny - LIVE

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2018 r. do 31.12.2018 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI