Święto Niepodległości Litwy (Suwałki, Sejny, Puńsk)

Suwałki, 10 lutego 2019 - udział Małgorzaty i Krzysztofa Czyżewskich w uroczystych obchodach 101. rocznicy proklamowania niepodległości Litwy

 


 

 

 

 

16 lutego przypada 101. rocznica proklamowania niepodległości Litwy. Uroczystości upamiętniające to wydarzenie organizowane są nie tylko na Litwie, ale też w Puńsku, Sejnach czy Suwałkach. 

W Suwałkach niepodległość Litwy uczczono w niedzielę 10 lutego. Organizatorem był Konsulat Republiki Litewskiej w Sejnach. Program obejmował mszę o 15.30 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa (ul. Mickiewicza), a po niej uroczyste przyjęcie i koncert w Hotelu Loft. Małgorzata i Krzysztof Czyżewscy wzięli udział w uroczystościach z udziałem m.in. premiera Litwy Sauliusa Skvernelisa, wojewody podlaskiego, prezydenta Suwałk. 

W Sejnach uroczysty koncert okolicznościowy rozpocznie się w sobotę, 16 lutego, o godzinie 13.00. Wydarzenie odbędzie się w Domu Litewskim. Organizatorem jest Fundacja "Dom Litewski" w Sejnach. 

Także 16 lutego odbędą się uroczystości w Puńsku. W programie m.in. koncert okolicznościowy w Litewskim Domu Kultury o godz.18.00.


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

  

 

POGRANICZE / BIAŁORUŚ

Z rezydentką Hanną Jankute rozmawia Krzysztof Czyżewski.

  Krasnogruda 17 listopada 2020

 

  Krajka litewska. Od narodzin do śmierci

 

Dzięcięcy Uniwersytet Pogranicza

O projekcie rozmawiają Bożena Szroeder i Małgorzata Sporek-Czyżewska

 

 

Staroobrzędowcy Religia Ciszy

 

Człowiek Pogranicza 2019 - Irena Veisaitė


 

Spółdzielnia Jazzowa - Jan Młynarski / Piotr Zabrodzki

/ Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego

 

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

 

  

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI