Sympozjon "Partnerstwo Wschodnie jako projekt kulturowy"

Dom Polski Wschodniej w Brukseli oraz Fundacja Pogranicze i Ośrodek "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" w Sejnach w dniach 10-12 maja zaprosili na sympozjon pt. „Partnerstwo Wschodnie jako projekt kulturowy”, który odbył się w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie. 

Spotkanie z udziałem przedstawicieli instytucji rządowych było adresowane do przedstawicieli samorządów pięciu polskich województw wschodnich (lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego) oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz instytucji kultury współpracujących z krajami Partnerstwa Wschodniego. Tematem warsztatów i debat była współpraca tych dwóch środowisk przy realizacji projektów ze Wschodem w obszarze dialogu międzykulturowego. 

W programie spotkania znalazła się debata poświęcona znaczeniu kultury dla rozwoju dobrosąsiedzkiej współpracy w ramach Partnerstwa Wschodniego. Ważną częścią sympozjonu były warsztaty, których celem było wypracowanie konkretnych form współpracy i rozwiązań w obrębie polityki kulturalnej dla działań w programach: „Wschód Kultury”, „Laboratoria Praktyk Międzykulturowych” oraz „Wschodnia Oś Kultury”. Warsztaty prowadzili przedstawiciele Fundacji i Ośrodka Pogranicze, Warsztatów Kultury w Lublinie oraz Narodowego Centrum Kultury. Ponadto odbyła się prezentacja planowanego na 1–6 października Kongresu KIEW pt. „Kultura dla Partnerstwa” w Lublinie oraz spotkanie wokół książki „Podręcznik Dialogu” wydanej wspólnie przez Fundację Pogranicze i Dom Polski Wschodniej. 

Celem spotkania było stworzenie platformy dla współpracy i wymiany doświadczeń w obszarze projektów kulturowych dedykowanych krajom Partnerstwa Wschodniego oraz wypracowanie konkretnych propozycji projektów angażujących różne podmioty w realizację długofalowych, partnerskich działań ze Wschodem.

 


10 maja 2013 - Otwarcie Sympozjonu - „GILGAMESZ” – koncert na chór, trio jazzowe i kwartet smyczkowy

11 maja 2013 - Debata: Partnerstwo wschodnie jako projekt kulturowy

11 maja 2013 - Café Europa w kawiarni "Piosenka o porcelanie"

12 maja 2013 - Sympozjon "Partnerstwo Wschodnie jako projekt kulturowy"

"Podręcznik Dialogu. Zaufanie i tożsamość" - edycja polskojęzyczna Ukazała się polska edycja Podręcznika Dialogu wydanego przez Dom Polski Wschodniej w Brukseli we współpracy z Fundacją Pogranicze i Ośrodkiem "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" w Sejnach. Publikacja zawiera teksty będące podsumowaniem wielu spotkań i konferencji na temat pracy mającej na celu budowanie dialogu międzykultorowego, a w szczególności sympozjonów z cyklu Nowa Agora . Zapraszamy do zapoznania się z angielską wersją podręcznika  A Handbook of Dialogue. Trust and...
10-12 maja 2013 - Sympozjon "Partnerstwo Wschodnie jako projekt kulturowy" - PROGRAM Dom Polski Wschodniej, Fundacja Pogranicze i Ośrodek „Pogranicze- sztuk, kultur, narodów” w Sejnach zorganizowali sympozjon "Partnerstwo Wschodnie jako projekt kulturowy" , który odbył się w dniach 10 - 12 maja 2013  roku w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie oraz Białej Synagodze w Sejnach.
11 maja 2013 - Debata: Partnerstwo wschodnie jako projekt kulturowy 11 maja 2013 roku w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie odbyła się debata poświęcona znaczeniu kultury dla rozwoju dobrosąsiedzkiej współpracy w ramach Partnerstwa Wschodniego . Debatę poprowadził dyrektor Ośrodka "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" Krzysztof Czyżewski. Udział w niej wzięli zagraniczni goście: Levan Khetaguri (Fundacja Caucasus), Iryna Magdysh (Dyrektor Programowy Muzeum Idei we Lwowie), Ales Antsipenka (Collegium Białoruskie).
11 maja 2013 - Café Europa w kawiarni "Piosenka o porcelanie" Na początku tego zamierzenia znajduje się idea powołania do życia kawiarni literackiej. Po prostu. Ale z prawdziwego zdarzenia. Niech nazwa jej brzmi Café Éurope, jak to zdarzało się już wcześniej w Czerniowcach, Sarajewie, Wiedniu czy Paryżu. Tadeusz Kantor pod koniec swego życia napisał tekst zatytułowany Café Éurope i warto tego nie przeoczyć. Chodzi o miejsce, w którym ludzie w możliwie swobodnej formie spotykają się by wieść dysputy i spory w kwestiach...
10 maja 2013 - „GILGAMESZ” – koncert na chór, trio jazzowe i kwartet smyczkowy Ośrodek i Fundacja Pogranicze zaprosili na koncert Teatru Chorea „GILGAMESZ” -  koncert na chór, trio jazzowe i kwartet smyczkowy. Koncert odbył się 10 maja 2013 roku (piątek) o godz. 20.00 w Białej Synagodze w Sejnach w ramach sympozjonu „Partnerstwo Wschodnie jako projekt kulturowy” .
1

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI