Szalom! Muzyczne bramy do Jerozolimy otwarły się na Szerokiej

Galeria FOTO   z Festiwalu, fot. MICHAŁ RAMUS, www.michalramus.com. Pięknie dziękujemy!


  W sobotę ulica Szeroka, jak co roku, zapełniła się kolorowym tłumem: Na zakończenie Festiwalu Kultury Żydowskiej zagrały największe gwiazdy, m.in  nasza Orkiestra Klezmerska 

Sejny oczarowały publiczność

Następni wykonawcy byli jednocześnie pierwszymi, którzy wystąpili tylko ten jeden raz w trakcie tegorocznego Festiwalu (pozostali prezentowali się przez kolejne dni w synagodze Temple) – być może wiązało się to z faktem, że na małej scenie w synagodze mogłoby być im ciasno. Za to na Szerokiej zespół zaprezentował się w pełnej krasie. W skład Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego – bo o nich mowa – składają się muzycy w każdym wieku, także ci najmłodsi. Ta niezwykła orkiestra (którą tworzy kolejne pokolenie sejneńskich muzyków: pierwszy skład powstał w 1996 roku) dała pokaz muzyki najwyższej próby, oczarowując publiczność. Trzecie drzwi do Jerozolimy otworzyły się w Polsce, dzięki dźwiękom muzyki klezmerskiej.

 czytaj całość , wyborcza.pl Kraków

Galeria FOTO z Festiwalu, fot. Michał Ramus,www.michalramus.com.


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 Dzień Solidarności z Białorusią

 

 

 

 

 

Mikołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI