Szkoła Letnia Dialogu Międzykulturowego

Szkoła Pogranicza to międzynarodowy program kształcący liderów działań integracyjnych w społecznościach wielokulturowych. Uczestnikami programu są animatorzy działań kulturalnych, aktywiści społeczni, dziennikarze, artyści, nauczyciele oraz członkowie samorządów lokalnych z krajów Partnerstwa Wschodniego: Białorusi, Ukrainy, Gruzji i Polski.

Spotkania Szkoły Letniej Dialogu Międzykulturowego odbywają się w  Międzynarodowym Centrum Dialogu Więcej o projekcie dowiedzieć się można z serwisu internetowego www.borderlandschool.net

 

Dowiedz się więcej o Szkole: 

Letnia Szkoła Dialogu Międzykulturowego 2013

Letnia Szkoła Dialogu Międzykulturowego 2012

 

 


Szkoła Pogranicza - Warsztat Podsumowujący   28 listopada - 1 grudnia 2014,  trzydniowe spotkanie uczestników projektu Szkoła Pogranicza - realizatorów działań lokalnych i ekspertów zaangażowanych w przebieg projektu.
Czy historia może pomóc nam zbudować mosty? - Timothy Snyder, Marci Shore, Krzysztof Czyżewski Zapraszamy do odsłuchania zapisu spotkania Timothego Snydera i Marci Shore, którym Krzysztof Czyżewski zadał pytanie na temat budowania mostów i historii, która może nam przeszkodzić w budowaniu nowych połączeń i odbudowywania starych.  Spotkanie odbyło się w ramach Szkoły Letniej Dialogu Międzykulturowego . Posłuchaj w języku angielskim:  www.borderlandschool.net/?p=1022
1 sierpnia 2013 - Szkoła Pogranicza - Dzień 1 Wieczór rozpoczynający Letnią Szkołę Dialogu Międzykulturowego odbył się w kawiarni "Piosenka o porcelanie" w Krasnogrudzie. Przedstawiony został program intensywnych spotkań warsztatowych. Krzysztof Czyżewski wprowadził uczestników w historię dworu jako miejsca związanego z osobą Czesława Miłosza oraz proces jego ożywiania i obecnej działalności. W dniu jutrzejszym rozpoczną się właściwe zajęcia i praca z instruktorami. Zobacz wpis na blogu www.borderlandschool.net
1-8 sierpnia 2013 - Letnia Szkoła Dialogu Międzykulturowego W dniach 1-8 sierpnia 2013 roku odbywał się projekt Szkoła Pogranicza , którego pierwszym etapem jest Letnia Szkoła Dialogu Międzykulturowego. Projekt odbywał się w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie w dniach 1-8 sierpnia 2013 roku. 
Tak buduje się mosty W Szkole Letniej Dialogu Międzykulturowego nauczyć się można konkretnego rzemiosła. Nie chodzi jednak o wytwory materialne. Przedstawiciele różnych profesji i różnych środowisk, działających na rzecz kultury i społeczeństwa, przyjechali do Krasnogrudy, by dowiedzieć się, jak Chris Baldwin, Krzysztof Czyżewski i Jean Pierre Deru ideę przekształcają w praktykę. - Chodzi o to, byśmy stworzyli „akademię budowniczych mostów”, jak to nazywamy symbolicznie. Żebyśmy uczyli rzemiosła...
Program Letniej Szkoły Dialogu Międzykulturowego Główna część merytoryczna projektu, czyli  tygodniowe warsztaty , odbyły się w lipcu. Miejscem, w którym odbyły się warsztaty jest Międzynarodowe Centrum Dialogu w Krasnogrudzie (MCD). Zadaniem warsztatów było zapoznanie uczestników z najlepszymi praktykami, doświadczeniami i metodologiami pracy międzykulturowej i dostarczenie rzetelnych narzędzi takiej pracy. Prócz przygotowania merytorycznego, warsztaty uczyły pracy organizacyjnej i zarządzania instytucją: budowania...
Szkoła Pogranicza - wtorek, 10 lipca 2012 Relacja z kolejnego dnia Szkoły Pogranicza.
Szkoła Pogranicza - poniedziałek, 9 lipca 2012 Tego dnia kontynuowano Otwarte Warsztaty, tym razem z różnymi zespołami złożonymi z uczestników poprzednich grup dyskusyjnych, rozmieszczonych na terenie parku i dworu. Część z nich woloała słońce - inni pragnęli ukryć się w cieniu.
Szkoła Pogranicza - niedziela, 8 lipca 2012 Relacja z kolejnego dnia Szkoły Pogranicza.
Szkoła Pogranicza - sobota, 7 lipca 2012 Warsztaty przeniosły się do chłodniejszych piwnic dworu z powodu ciągle wzrastającej temperatury. Zakończył się dzisiaj Warsztat Animatora w wyniku którego poszczególne grupy przygotowały krótkie prezentacje swoich pomysłów. Zostały one później przedyskutowane z perspektywy partnerstwa i networkingu, które mogłyby pomóc w ich realizacji. 
Szkoła Pogranicza - piątek, 6 lipca 2012 Dwie grupy kontynuowały pracę rozpoczętą poprzedniego dnia. Grupa pierwsza, której przewodniczył Chris Baldwin, zajmowała się celami projektów kulturalnych, typami zdolności i umiejętności przywódczych potrzebnych do prowadzenia takich projektów. Pracując w mniejszych grupach uczesnicy zostali poproszeni o przygotowanie wspólnego projektu i zaprezentowanie go innym grupom. Jedna z grup dostałą za zadanie własną interpretację bajki ludowej.
Szkoła Pogranicza - czwartek, 5 lipca 2012 Relacja fotograficzna z drugiego dnia Szkoły Letniej Dialogu Międzykulturowego . Dzisiejszego dnia praca odbywała się w dwóch grupach. Jedna prowadzona była w języku angielskim i rosyjskim przez Krzysztofa Czyżewskiego. Drugą w języku angielskim prowadził Chris Baldwin. Wieczorem odbyła się prezentacja pracy Pracowni Kronik Sejneńskich prowadzonej przez Bożenę Szroeder po której uczestnicy Szkoły mogli obejrzeć spektakl "Kroniki Sejneńskie" w Białej Synagodze.
Szkoła Pogranicza - środa, 4 lipca 2012 Deszcze i gwałtowne burze przywitały naszych uczestników przybyłych z Ukrainy, Białorusi i Gruzji oraz z całej Polski, jednak w trakcie naszych pierwszych sesji wyszło Słońce. Był to dzień poświęcony na poznawanie siebie nawzajem; każda z osób opowiedziała o sobie, swoich zainteresowaniach i pochodzeniu, oraz projektach, w które jest zaangażowana. Czy odgadniecie, skąd pochodzą te przedmioty, i jaka jest ich historia?
Prowadzący i warsztaty Letniej Szkoły Dialogu Międzykulturowego Warsztat Animatora :  Formy i metody międzykulturowych praktyk; uwarunkowań lokalnych; najlepszych praktyk, potencjalnych pułapek i porażek; prowadzącym warsztaty będzie  Chris Baldwin . Chris Baldwin  reżyseruje i pisze dla teatrów w całej Europie. Cieszy się międzynarodową sławą jako nauczyciel praktyki teatralnej; wykładał między innymi: w Rose Bruford College (jako profesor wizytujący), Central School of Speech and Drama (Londyn) i Królewskiej Akademii Teatralnej (Madryt). Jest...
Uczestnicy Letniej Szkoły Dialogu Międzykulturowego Podstawowym zamierzeniem programu jest kształcenie animatorów dialogu międzykulturowego, wspieranie długofalowych przedsięwzięć edukacyjno-artystycznych w społecznościach wielokulturowych, pomoc przy tworzeniu ośrodków praktyk międzykulturowych oraz współpraca przy budowaniu transregionalnej sieci partnerstwa dialogu międzykulturowego w Gruzji, Białorusi i Ukrainie. Projekt powstał jako odpowiedź na potrzeby, zaproszenia i oczekiwania wyrażane wielokrotnie przez osoby i organizacje z tych krajów....
Fundacja Łączenia Kaukazu Fundacja Łączenia Kaukazu ma oddział w Holandii, natomiast jej główna siedziba mieści się w Tbilisi. SCF wspiera kraje Kaukazu w procesie integracji z innymi krajami europejskimi w dziedzinie kultury i - w tym samym czasie - szuka nowych form współpracy kulturalnej na całym świecie. Fundacja tworzy i wdraża programy i wydarzenia w kulturze i sztuce dla profesjonalnych artystów, w celu wspierania otwartych i demokratycznych społeczeństw w regionie Kaukazu.
Kolegium Białoruskie Kolegium Białoruskie to inicjatywa kilku niezależnych, białoruskich instytucji i osób prywatnych, powstało w listopadzie 1997 roku i jako instytucja edukacyjna, rozpoczęło swoją działalność 1 października 1998 roku. Kolegium Białoruskie jest także forum dla publicznych wykładów i dyskusji, miejscem dla intelektualnego, kulturalnego i artystycznego dialogu, kontaktu i współpracy z kolegami ze Wschodu, Europy Środkowej i krajów Europy Zachodniej.
Centrum Demokracja przez Rozwój Kultury w Kijowie, Ukraina Założone w roku 2000, przez grupę menedżerów kultury, lekarzy, urzędników publicznych i niezależnych ekspertów. 
Centrum Badań nad Sztuką Uniwersytetu Ilijskiego Centrum Badań nad Sztuką ma za za zadnie studiowanie sztuki w teorii i praktyce zarówno w Gruzji, jak i na świecie poprzez projekty badawcze, popularyzację gruzińskiej kulturyoraz zapoznanie Gruzji ze światowym dziedzictwem kulturowym poprzez konferencje, dyskusjie przy okrągłym stole, otwarte wykłady, wystawy, debaty, festiwale, różne kreatywne projekty i publikacje.  
1

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI