Teoria widzenia sztuki. Wykład Wiesława Szumińskiego

Suwalski Ośrodek Kultury, wtorek 25.11.2019, godz. 10.00. Sala Prób, ul. Jana Pawła II 5. Wstęp wolny


25 listopada w Sali Prób Suwalskiego Ośrodka Kultury artysta-plastyk Wiesław Szumiński poprowadzi wykład zatytułowany "Teoria widzenia Władysława Strzemińskiego.

Bohaterem spotkania będzie Władysław Strzemiński, artysta, malarz, rysownik, teoretyk sztuki, twórca teorii unizmu w sztuce, a jego hasłem przewodnim – “Teoria widzenia Władysława Strzemińskiego. Czy w sztuce istnieje rozwój?”. Spotkanie podejmie dyskusję z ostatnim, niedokończonym tekstem, nad którym Strzemiński pracował w ostatnich latach życia, spojrzeniem artysty na dzieje sztuki od paleolitu po impresjonizm pod kątem postrzegania świata oraz przemian świadomości widzenia w różnych epokach kultury zachodu.

Wydarzenie ma charakter otwarty.

Czytaj na stronie SOK


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Archiwum! Szanowni Państwo! Otwieramy nową witrynę facebookową Ośrodka i Fundacji Pogranicze z Sejn i Krasnogrudy. Będziemy tutaj publikować materiały archiwalne opisujące nasze szerokie działania na rzecz budowania Dobrego Sąsiedztwa.

 

Sejneńskie Rozmowy - Andrzej Strumiłło

 

Mikołaj Trzaska do Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego

 

The Market / Targ

 

O początkach jeziora Gaładuś

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2018 r. do 31.12.2018 r. wyniosła 66.006,31 zł.

W 2018 roku Fundacja uzyskała również kwotę 16.106,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.131,31 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI