TIMOTHY SNYDER O MOŚCIE

 "Mosty są niezwykle cierpliwe i dobroduszne."

Zapraszamy do nowego bloga Pogranicza


 Mosty są niezwykle cierpliwe i dobroduszne.. Przywykliśmy myśleć, że wyłącznie to, co przed sobą widzimy, jest dla nas realne i godne uwagi. Czego nie widzimy, tego nie ma. Metaforycznie: nasze plany są zawsze przed nami. Dlatego widzenie nie oznacza wyłącznie patrzenia na coś/na kogoś, ale także: posiadanie wizji jutrzejszego dnia. Wszystko, co przede mną, jest rzeczywiste, co za mną – skończone, zamknięte, minione, nie ma o czym mówić. Tymczasem mosty trwają nawet wtedy, gdy o nich zapominamy. Jeśli nie spaliliśmy ich świadomie – one są. Most do starego przyjaciela być może jeszcze jest, mimo tego, że nie myśleliśmy o przyjacielu przez dwadzieścia lat. Trzeba się tylko odwrócić, żeby ten most zobaczyć.

Timothy Snyder, sierpień 2013

W rozmowie z Krzysztofem Czyżewskim na kapii mostu w Krasnogrudzie

 

O rozmowach Na Moście i Wiosce Budowniczych Mostów


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line. Inicjujemy nowy program Pogranicza. W jego ramach będziemy przygotowywać i prezentować w przestrzeni wirtualnej nasze artystyczne i edukacyjne działania w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata. Zapraszamy!

 

 

Szedyk

 

Raphael Rogiński - BACH Bleach - Sejny - LIVE

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2018 r. do 31.12.2018 r. wyniosła 66.006,31 zł.

W 2018 roku Fundacja uzyskała również kwotę 16.106,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.131,31 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI