Tkaniny wiązane na ramie-unikatowe rękodzieło Sejneńszczyzny.

 

Tkaniny wiązane na ramie-unikatowe rękodzieło Sejneńszczyzny. 

 
      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W Pracowni Tkania poznajemy archaiczną technikę wiązania pająkowego na ramie, kiedyś bardzo dobrze znaną dziś w kompletnym zaniku. Uczymy się tworzenia obrusów oraz innych form dekoracyjnych tą koronkarską i nadzwyczaj trudną i mozolną metodą wraz z Anną Budzejko z Puńska, jedną z niewielu osób, która zna tą technikę i ją praktykuje. 

Przekazywana wiedza teoretyczna i praktyczna, nauka techniki i umiejętności jest ważnym międzypokoleniowym doświadczeniem. Tworzone z miłości i pasji prace kształcą nowych twórców, którzy będą mogli podzielić się tymi umiejętnościami z innymi.  

 „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocja Kultury - państwowego funduszu celowego"

 

  

 

 


Poznają starą litewską technikę tkacką Iwona Danilewicz o warsztatach w Pracowni Tkackiej pisze na stronie Niebywałe Suwałki  03/12/2021
Unikatowe tkaniny z Sejneńszczyzny Warsztaty rękodzielnicze w Pracowni Tkania Pogranicza -  Wrota Podlasia 18 listopad 2021  
Uczą się tkania starą techniką O warsztatach tkania na ramie w  Sejny.net  17/11/2021 09:01   
Ostatnie spotkanie warsztatowe projektu Każdy z uczestników zadania zdjął wykonywane przez parę miesięcy prace, 
Tkaniny wiązane na ramie-unikatowe rękodzieło Sejneńszczyzny.  Nowy program Pracowni Tkania z dofinansowaniem w ramach programu Kultura Ludowa Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
1

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI