Tomas Venclova: Bibliografijos rodyklė – Bibliographic index - Bibliografia (1956-2011)

Wydawca: Įmonių grupė „Penki kontinentai” ir Lietuvos Respublikos kultūros ministeria, Vilnius.


Wydawnictwo książek Tomasa Venclovy jednego z najwybitniejszych twórców z kręgu kultury litewskiej wzrasta z każdym rokiem. Bogaty dorobek literacki, wiersze, eseje i artykuły jego autorstwa  wydawane są licznie zarówno w ojczystym języku litewskim, ja i wielu innych językach świata, pośród nich m.in. albańskim, włoskim, angielskim, chińskim, polskim, szwedzkim, węgierskim.

Niniejsza bibliografia opracowana przez Litewską Bibliotekę Narodową imienia Martynasa Mažvydasa składa się z dziewięciu rozdziałów: Książki naukowo-popularne i wydawnictwa informacyjne; Literatura piękna; Literaturoznawstwo i krytyka, recenzje; Publicystyka, eseistyka; T. Venclova - tłumacz; T. Venclova – redaktor; T. Venclova zagaduje; Literatura o T. Venclovie; Utwory poświęcone T. Venclovie.

Bibliografia poprzedzona jest przedmową w językach litewskim, polskim i angielskim autorstwa biografki Tomasa Venclovy Donaty Mitaitė.

Praca nad książką: Knygos sudarytojos – Jolanta Budriūnienė ir Jolanta Garlaitė, dailininkė – Elona Marija Ložytė, specialieji redaktoriai Nijolė Bliūdžiuvienė (Vilniaus universitetas) ir Piotr Kłoczowski (Dokumentacijos ir lenkų literatūros studijų institutas. A.Mickevičiaus literatūros muziejaus filialas, Varšuva).


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

  

POGRANICZE / BIAŁORUŚ

 

Z rezydentką Kaciaryną Czekatouskają rozmawia Krzysztof Czyżewski. 

Krasnogruda 2 marca 2021

 

    


Z rezydentem Andrejem Chadanowiczem rozmawia Krzysztof Czyżewski.

   Krasnogruda 29 stycznia 2021

 

Staroobrzędowcy Religia Ciszy

 


Spółdzielnia Jazzowa - Jan Młynarski / Piotr Zabrodzki

/ Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 


 

  

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI