Tomas Venclova: Bibliografijos rodyklė – Bibliographic index - Bibliografia (1956-2011)

Wydawca: Įmonių grupė „Penki kontinentai” ir Lietuvos Respublikos kultūros ministeria, Vilnius.


Wydawnictwo książek Tomasa Venclovy jednego z najwybitniejszych twórców z kręgu kultury litewskiej wzrasta z każdym rokiem. Bogaty dorobek literacki, wiersze, eseje i artykuły jego autorstwa  wydawane są licznie zarówno w ojczystym języku litewskim, ja i wielu innych językach świata, pośród nich m.in. albańskim, włoskim, angielskim, chińskim, polskim, szwedzkim, węgierskim.

Niniejsza bibliografia opracowana przez Litewską Bibliotekę Narodową imienia Martynasa Mažvydasa składa się z dziewięciu rozdziałów: Książki naukowo-popularne i wydawnictwa informacyjne; Literatura piękna; Literaturoznawstwo i krytyka, recenzje; Publicystyka, eseistyka; T. Venclova - tłumacz; T. Venclova – redaktor; T. Venclova zagaduje; Literatura o T. Venclovie; Utwory poświęcone T. Venclovie.

Bibliografia poprzedzona jest przedmową w językach litewskim, polskim i angielskim autorstwa biografki Tomasa Venclovy Donaty Mitaitė.

Praca nad książką: Knygos sudarytojos – Jolanta Budriūnienė ir Jolanta Garlaitė, dailininkė – Elona Marija Ložytė, specialieji redaktoriai Nijolė Bliūdžiuvienė (Vilniaus universitetas) ir Piotr Kłoczowski (Dokumentacijos ir lenkų literatūros studijų institutas. A.Mickevičiaus literatūros muziejaus filialas, Varšuva).


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 

Współorganizator

 


 

Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

 

 

Budowa niewidzialnego mostu. Rozmowa z Krzysztofem Czyżewskim

 

 

 

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

 Mikkołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI