Trzaska i dwie orkiestry: w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej aż drżała podłoga (zdjęcia)

  Niebywałe Suwałki o koncercie w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej.


 Czytaj całość na niebywalesuwalki.pl

Każdy, kto odwiedza Sejneńską Spółdzielnię Jazzową wie, że odbywające się tam koncerty mają niepowtarzalny charakter, głównie ze względu na ich dominantę, jaką jest improwizacja. Nie inaczej było w sobotę, 20 maja.

Koncert zespołu „Remont Pomp”, z którym płyty nagrywa Mikołaj Trzaska, został wzbogacony o jeszcze jeden mocno brzmiący głos, a właściwie wielogłos – Orkiestrę Klezmerską Teatru Sejneńskiego. Połączenie tych orkiestr – instrumentów dętych, kieliszków, szklanek i butelek – okazało się zaskakującym rozwiązaniem. Takie wrażenia zapowiadał zresztą Mikołaj Trzaska. Więcej w artykule: Zagrają: Trzaska, Remont Pomp i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. Tego wieczoru w Sejnach wybuchł wulkan muzyki i emocji. Melancholijne i spokojne fragmenty muzyczne szybko przeradzały się w melodyjne frazy powtarzane przez kolejnych muzyków, wzbierając na sile, by wreszcie eksplodować ogromnym ładunkiem szczerej radości i mocy twórczej. Po prostu dudniła podłoga.

 

 

 

Czytaj całość na Niebywalesuwalki.pl

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa to miejsce, w którym Mikołaj Trzaska, autor muzyki do niemal wszystkich filmów Wojciecha Smarzowskiego i laureat tegorocznych Orłów za soundtrack do „Wołynia”, często gości. Za kilka dni wystąpi z niebywałym składem – dwiema orkiestrami.

Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego w swojej historii grała już z wieloma artystami. Mikołaj Trzaska jest jednym z nich. Do Sejn chętnie powraca, doceniając szczere emocje w muzyce młodszych i starszych członków OKTS. Współpraca układa się tak dobrze, że Trzaska zaprosił muzyków do nagrania muzyki do filmu „Wołyń”. To robi wrażenie.

Nie mniejsze wrażenie zrobi zapewne na publiczności sobotni wspólny koncert OKTS i Trzaski wraz z zespołem „Remont Pomp”. W sobotę, 20 maja o godz. 19.00 w Sejnach będzie można usłyszeć również tę grupę muzyków. „Remont Pomp to zespół, w którym grają osoby niepełnosprawne. Ale nie to jest w tym projekcie najistotniejsze. Jarek Marciszewski z Remontu Pomp podkreśla, że trwająca od 14 lat przygoda jest wielowymiarowa – muzyczna, personalna, związana z rozwojem społecznym. – Bardzo ważne w naszej działalności jest to, że zespół jest postrzegany głównie poprzez muzykę. Nie jest to zespół wyłącznie terapeutyczny – wskazuje Marciszewski.

 

Grupa ma na swoim koncie dwie płyty. Pierwsza pt: „Złota Platyna” wydana w 2012 roku została nagrana z Mikołajem Trzaską i Majkiem Majkowskim. Kolejną płytę pt: „Pomp Power” zespół nagrał z Mikołajem Trzaską, a ukazała się ona w grudniu 2016 roku nakładem wydawnictwa Kilogram Records. Remont Pomp można było dotychczas usłyszeć m.in. w Australii, Irlandii, Słowacji czy Izraelu.

Mikołaj Trzaska, doświadczony artysta, nie kryje zadowolenia ze współpracy z „Remontem Pomp”. – To jest zespół złożony profesjonalnych muzyków, którzy odpowiadają ze siebie w sensie brzmienia. Po prostu powalają na kolana – komentuje Trzaska, dodając, że każdy z członków orkiestry wypracował indywidualną jakość dźwięku i swoją świadomość muzyczną. Trzaska przyznaje, że współpraca z „Remontem Pomp” jest doświadczaniem pełni muzycznej i pełni przeżywania. Czy potrzebna jest lepsza rekomendacja?

W sobotę na scenie Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej wystąpi około 40 osób. I na scenie i w części dla publiczności będzie więc tłoczno – wstęp jest wolny, a Spółdzielnia nie jest dużym pomieszczeniem, spieszcie się!

Posłuchaj:

 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI