Twórczo spędzony czas, "Przegląd Sejneński"

Poniższy artykuł autorstwa Moniki Karpowicz o feriach w Pograniczu ukazał się w Przeglądzie Sejneńskim nr 4 z dnia 17 lutego.


Ferie - i po feriach. Kogo odstraszyły ciężkie mrozy w pierwszym tygodniu i kto nie korzystał z dwóch sejneńskich lodowisk, ten mógł wybrać twórcze zajęcia, oferowane przez placówki kultury. 7 lutego podsumowano takie warsztaty w ramach ferii w Pograniczu.

W pierwszym tygodniu zajęcia muzyczne i cyrkowe, w drugim - przyrodnicze, fotograficzne i plastyczne, a do tego pokazy filmów i bajek. To zaoferował dzieciom, nie tylko sejneńskim, Ośrodek "Pogranicze". W sobotę 7 lutego prowadzący warsztaty i ich podopieczni zaprezentowali w Białej Synagodze efekty swojej pracy. Można było obejrzeć krótki film o feryjnych spotkaniach, podziwiać lampiony sejneńskie w kształcie oświetlonych świecami zabytkowych budynków, zobaczyć zabawnie przerobione zdjęcia i wystawę prac prezentujących ptaki i owady spotykane na Sejneńszczyźnie. Jak powiedziała na początku spotkania Urszula Wasilewska z Ośrodka "Pogranicze", zajęcia prowadzone podczas ferii były wstępem do działania stałych pracowni - muzycznej, plastycznej, przyrodniczej czy fotograficznej, które zapraszają dzieci także i po feriach. 

Zimowe ferie w Podlaskiem trwały od 27 stycznia do 9 lutego. Kolejna przerwa w nauce czeka dzieci i młodzież na Wielkanoc, 17-22 kwietnia.

(kam)


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI