Twórczo spędzony czas, "Przegląd Sejneński"

Poniższy artykuł autorstwa Moniki Karpowicz o feriach w Pograniczu ukazał się w Przeglądzie Sejneńskim nr 4 z dnia 17 lutego.


Ferie - i po feriach. Kogo odstraszyły ciężkie mrozy w pierwszym tygodniu i kto nie korzystał z dwóch sejneńskich lodowisk, ten mógł wybrać twórcze zajęcia, oferowane przez placówki kultury. 7 lutego podsumowano takie warsztaty w ramach ferii w Pograniczu.

W pierwszym tygodniu zajęcia muzyczne i cyrkowe, w drugim - przyrodnicze, fotograficzne i plastyczne, a do tego pokazy filmów i bajek. To zaoferował dzieciom, nie tylko sejneńskim, Ośrodek "Pogranicze". W sobotę 7 lutego prowadzący warsztaty i ich podopieczni zaprezentowali w Białej Synagodze efekty swojej pracy. Można było obejrzeć krótki film o feryjnych spotkaniach, podziwiać lampiony sejneńskie w kształcie oświetlonych świecami zabytkowych budynków, zobaczyć zabawnie przerobione zdjęcia i wystawę prac prezentujących ptaki i owady spotykane na Sejneńszczyźnie. Jak powiedziała na początku spotkania Urszula Wasilewska z Ośrodka "Pogranicze", zajęcia prowadzone podczas ferii były wstępem do działania stałych pracowni - muzycznej, plastycznej, przyrodniczej czy fotograficznej, które zapraszają dzieci także i po feriach. 

Zimowe ferie w Podlaskiem trwały od 27 stycznia do 9 lutego. Kolejna przerwa w nauce czeka dzieci i młodzież na Wielkanoc, 17-22 kwietnia.

(kam)


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

LATO W POGRANICZU 

ZAPRASZAMY

LIPIEC-SIERPIEŃ 2020

 

 

 

 

Memorial Alice Oswald po polsku

 

O Dževadzie Karahasanie Miłosz Waligórski tłumacz

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI