Uczniowie z Polski i Litwy

9 czerwca 2018 r. Szkoła Podstawowa im. Lotników Polskich z Płociczna-Tartak i Szkoła Podstawowa im.Czesława Miłosza z Pakieni na Litwie, na warsztatach w Krasnogrudzie.


20 osobowa grupa młodzieży na wystawie „Miłosz|Szukanie ojczyzny” w krasnogrudzkim dworze. Uczniowie w nawiązaniu do wystawy uczestniczą w warsztacie literackim pod tytułem „ Związki Czesława Miłosza z Krasnogrudą”. Rozmawiają o historii dworu i jego przedwojennych mieszkańców - zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem dokumentów archiwalnych, fotografii, fragmentów utworów literackich. Uczestnicy wspólnie rekonstruują przeszłość krasnogrudzkiego dworu, rozważając o historii i pamięci. Na zajęciach plastycznych pod tytułem "Utrwalanie pamięci miejsc, zdarzeń, ludzi" wykonują pamiątkę z miejsca - na lnianych torbach przy użyciu farb do tkanin powstanie czerwony ganek, symbol Dworu Miłosza. Krasnogruda jest jedynym w Polsce miejscem tak silnie związanym z patronem szkoły uczestników.

Szkoła Podstawowa im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak i Szkoła Podstawowa im. Czesława Miłosza w Pakieni współpracują od 5 lat. Każdego roku uczniowie z obu szkół odbywają podróże do swoich miast i wycieczki po kraju. W ramach tegorocznego spotkania uczniowie z Litwy goszczą w Płocicznie od 7 do 10 czerwca.

 

 

09.06.2018 r. Szkoła Podstawowa z Płociczna -Tartak i Gimnazjum im. Czesława Miłosza z Pakieni na Litwie


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

Szedyk

 

Raphael Rogiński - BACH Bleach - Sejny - LIVE

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI