Ukryte Miasto.

Pierwsze spotkanie wokół tematów dotyczących historii i niezwykłości Sejn


Wyłonienia dzieci do projektu.

Inauguracyjne spotkanie przedstawiajace idee projektu,

Zaproszenie  artystów do współpracy.

Stworzenie zarysu podstrony internetowej.

Przygotowanie list dziadków dzieci i ich sąsiadów do wywiadów.

Pierwsze rozmowy z dziećmi zbierające ich wiedzę o mieście.

Koordynatorką i osobą prowadzącą zajęcia jest Bożena Szroeder - animatorka kultury, pedagog i reżyser teatralny z 30-letnim stażem. Od wielu lat prowadzi pracownię teatralną z dziećmi i jest liderem programu „Kroniki sejneńskie”. Z teatrem dziecięcym wyreżyserowała spektakle „Róża” i „Kroniki sejneńskie” (w 2009 roku spektakl zaproszony został do Nowego Jorku i prezentowany był 10 razy w Teatrze LaMaMa). Jest autorką nowatorskiego programu edukacji interkulturowej dla dzieci, który jest realizowany w szkołach sejneńskich i stał się wzorem dla szkół z innych regionów Polski. W 2012 roku za całokształt działań edukacyjnych otrzymała nagrodę im. Ireny Sendlerowej "Za Naprawianie Świata". Jest także współprowadzącą program pt. „Gra szklanych paciorków”, poświęcony pracy kulturowej nad pamięcią i tożsamością miejsca zamieszkiwanego przez dzieci, który jest obecnie realizowany z wieloma ośrodkami w Polsce i Europie.
Jest współtwórczynią Muzeum Tradycji Kulturowych Sejn oraz zastępcą redaktora naczelnego polsko-litewskiego pisma „Almanach Sejneński”. Ponadto zajmuje się historią i kulturą Cyganów-Romów, prowadzi dział cyganików w Centrum Dokumentacji. Zrealizowała takie programy jak „Cygańska Wioska Artystyczna”, czy „Tabor”, które odbywały się w wioskach zamieszkałych przez społeczność romską. Jest pomysłodawczynią wielokrotnie nagrodzonego programu filmowego pt:"Kolekcja Filmowa Opowieści Pogranicza". Pracuje w Ośrodku Pogranicze, prowadzi programy edukacji regionalnej z sejneńskimi szkołami. Laureatka Nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury.


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

LATO W POGRANICZU 

ZAPRASZAMY

LIPIEC-SIERPIEŃ 2020

Pobierz

Lato Pograniczu 2020.PDF (495.7 kB)

Lato Pograniczu 2020.JPG (4377.0 kB)

 

 

 

Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

Memorial Alice Oswald po polsku

 

O Dževadzie Karahasanie Miłosz Waligórski tłumacz

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI