Ukryte miasto

Ukryte miasto to nowe działanie Pogranicza, którego realizacja odbywać się będzie przez cały 2020 rok. 

Skupiona wokół Kronik sejneńskich grupa młodzieży spotykać się będzie z najstarszymi mieszkańcami Sejn, którzy podzielą się z młodym pokoleniem zapamiętanymi opowieściami, odkrywającymi historię miasteczka sprzed dziesięcioleci. Zebrane w ten sposób historie posłużą do stworzenia mapy miasta o tyle unikatowej, że poszczególne elementy topograficzne wzbogacone zostaną subiektywną i emocjonalną opowieścią o powiązanych z nimi wydarzeniach sprzed lat.

Pod opieką artystów, podczas warsztatów plastycznych, młodzież każdej zasłyszanej historii nada kształt, tworząc z niej element mapy, zawierającej te króciutkie opowiastki, anegdotki, wspomnienia o miejscach lub postaciach związanych z nimi. 

Istotnym elementem tej wyjątkowej mapy będą miejsca najważniejsze dla młodzieży biorącej udział w realizacji zadania, związane z ich rodzinnymi historiami. 

Odkrywanie ukrytego miasta zakończy się uroczystą prezentacją przygotowanej mapy, połączoną z opowieścią o poszczególnych etapach pracy, pokazem materiału reportażowego ze spotkań z najstarszymi mieszkańcami miasta. Powstała w efekcie wielomiesięcznych prac mapa będzie ważną pomocą dydaktyczną nie tylko dla sejneńskich szkół, ale także piękną, unikalną wizytówką miasta. 

Program realizowany jest przez Fundację Pogranicze w partnerstwie z Ośrodkiem "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" w Sejnach.

 


Szukaj na stronie

Archiwum! Szanowni Państwo! Otwieramy nową witrynę facebookową Ośrodka i Fundacji Pogranicze z Sejn i Krasnogrudy. Będziemy tutaj publikować materiały archiwalne opisujące nasze szerokie działania na rzecz budowania Dobrego Sąsiedztwa.

 

Sejneńskie Rozmowy - Andrzej Strumiłło

 

Mikołaj Trzaska do Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego

 

The Market / Targ

 

O początkach jeziora Gaładuś

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2018 r. do 31.12.2018 r. wyniosła 66.006,31 zł.

W 2018 roku Fundacja uzyskała również kwotę 16.106,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.131,31 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI