V edycja nagrody im. I. Sendlerowej

Rozpoczynam się przyjmowanie zgłoszeń do piątej edycji nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawienia świata”. Nagroda przyznawana jest nauczycielom szkół podstawowych i ponadpodstawowych - tym, którzy uczą i wychowują w duchu tolerancji i poszanowania dla innych, inspirują do działań zgodnych z tymi zasadami i odgrywają aktywną rolę w swojej szkole oraz społeczności lokalnej.


W tej edycji konkursu – podobnie jak w latach ubiegłych – Kapituła przyzna jedna nagrodę główną w wysokości 15 000 PLN dla jednego nauczyciela oraz do 6 wyróżnień. Laureat i wyróżnieni zostaną zaproszeni na uroczyste wręczenie nagrody 18 sierpnia w Warszawie.

Kandydat do nagrody może zgłosić się sam, może też zostać zgłoszony przez inne osoby. Szczegółowe informacje o trybie zgłaszania kandydata znajdują się w regulaminie konkursu.

W tym roku programowi nagrody będą towarzyszyły dodatkowe wydarzenia. Laureat i osoby nominowane do nagrody zostaną zaproszone do udziału w konferencji dla nauczycieli, planowanej na październik 2011 oraz zaproszone do współtworzenia materiałów dydaktycznych, poświęconych omawianiu tematyki tolerancji, między i wielokulturowości.

Irena Sendlerowa, bohaterska działaczka organizacji „Żegota”, podczas II wojny światowej uratowała życie 2,5 tysiąca żydowskich dzieci. Ideą nagrody jest uczczenie osoby patronki oraz propagowanie wartości i postaw, którym była wierna. Laureaci I edycji nagrody zostali nominowani osobiście przez Irenę Sendlerową. Są to – Norman Conard z Union Town w stanie Kansas w USA oraz Robert Szuchta, nauczyciel historii w LXIV Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie. Tegorocznych laureatów wyłonią kapituły powołane w Polsce i w USA. Laureatami ubiegłorocznych edycji są Anna Janina Kloza, nauczycielka języka polskiego w VI Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku (2008), Beata Maliszkiewicz współzałożyciela i dyrektor Zespołu Szkół TAK w Opolu (2009) i Marzanna Pogorzelska, ucząca języka angielskiego w Liceum w Kędzierzynie Koźlu (2010).

Zgłoszenia kandydatów do nagrody można przesyłać do 19 czerwca 2011 r.

na adres:
Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej,
ul. Noakowskiego 10/1,
00-666 Warszawa

Zapraszamy do zapoznania się z dokumentami aplikacyjnymi (do pobrania poniżej)
W razie pytań prosimy o kontakt z koordynatorką programu - Igą Kazimierczyk (iga.kazimierczyk@ceo.org.pl).

Pliki do pobrania:

 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

LATO W POGRANICZU 

ZAPRASZAMY

LIPIEC-SIERPIEŃ 2020

Pobierz

Lato Pograniczu 2020.PDF (495.7 kB)

Lato Pograniczu 2020.JPG (4377.0 kB)

 

 

 

Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

Memorial Alice Oswald po polsku

 

O Dževadzie Karahasanie Miłosz Waligórski tłumacz

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI