W mediach


O Krasnogrudzie na stronie Wirtualna Polska Joanna Klimowicz "Miłoszowska Krasnogruda. Pośród pagórków i jezior". "W starości wybrałem się do miejsc, po których błądziła moja wczesna młodość. Rozpoznałem zapachy, linie polodowcowych pagórków, owalne misy jezior" - napisał Czesław Miłosz o Krasnogrudzie, kiedy wrócił do niej po prawie pięćdziesięciu latach.
"Pasja w Podróży" Krasnogruda Tajemnice i legendy rodem z Podlasia - drugi odcinek programu z serii "Pasja w Podróży" / czerwiec, rok 2020.
Na Prowincji Pedagogicznej Tekst autorstwa Iwony Danilewicz z serwisu Niebywałe Suwałki o zakończeniu programu Pracowni Artystycznych Pogranicza , które odbyło się 7 grudnia 2013 w Krasnogrudzie.
Z wizytą w Krasnogrudzie, rodzinnym majątku Czesława Miłosza W internetowym serwisie metromsn.gazeta.pl ukazał się tekst Igora Nazaruka o Krasnogrudzkim Dworze . Fot. Tadeusz Smagacz
Gabi i Uwe w "Gazecie Współczesnej" W Gazecie Współczesnej z 4.10.2013 ukazał się artykuł Heleny Wysockiej "Gdy sprawcy milczą, mówią wnuki" - opisujący historię Gabi i Uwe Sethmannów, którzy ze swoją książką "Mój dziadek zginął w Auschwitz. A mój był esesmanem" gościli w Krasnogrudzie 27 września.
Gdy poeta świętuje… Artykuł z serwisu www.niebywalesuwalki.pl, z dnia 18.09.2012, o jubileuszu Tomasa Venclovy, obchodzonym w kawiarni "Piosenka o porcelanie".
"Pamiętanie Miłosza" w 8. rocznicę śmierci poety Czytanie poezji oraz słuchanie opowiadań nt. związków Czesława Miłosza z Suwalszczyzną złożyły się m.in. na wieczór "Pamiętanie Miłosza", który odbył się w dworku w Krasnogrudzie w Międzynarodowym Centrum Dialogu.       We wtorek przypadła ósma rocznica śmierci Czesława Miłosza. Poeta zmarł 14 sierpnia 2004 r. w Krakowie. "Pamiętanie Miłosza" odbywa się w Krasnogrudzie, dawnym dworku rodziny noblisty co roku, od pierwszej rocznicy...
Miłosz na Żuławach: Krasnogruda, Drewnica i bębenkowy pistolet Fundacja  Pogranicze  z Sejn (Podlasie) odbudowała i zrekonstruowała sosnowy dwór w Krasnogrudzie, który należał do ciotek Czesława Miłosza: Niny i Gabrieli. Poeta często bywał tam w młodości. Obecnie w dworze mieści się Międzynarodowe Centrum Dialogu. W Drewnicy, pod Nowym Dworem Gdańskim, znajduje się dom, w którym po wojnie mieszkała rodzina noblisty i gdzie zmarła jego matka. - Patrząc na Krasnogrudę i Drewnicę, warto zastanowić się, co to znaczy kontynuować dziś tradycję, co...
"Pamiętanie Miłosza" na Suwalszczyźnie w ósmą rocznicę śmierci Artykuł o ósmym Pamiętaniu Miłosza, pochodzący z serwisu wprost.pl, który ukazał się 14 sierpnia 2012.
Wspomnienia „czeladników” Miłosza Artykuł o ósmym Pamiętaniu Miłosza, pochodzący z serwisu Niebywałe Suwałki, który ukazał się 15 sierpnia 2012.
Miłosz w Krasnogrudzie Wieś Krasnogruda położona jest w pow. sejneńskim tuż przy granicy polsko-litewskiej, gdzie na wzniesieniu pomiędzy jeziorami Gaładuś i Hołny znajduje się Dwór Krasnogrudzki, w okresie międzywojennym należący do ziemiańskiej rodziny Kunatów. Z tym miejscem łączą Czesława Miłosza związki rodzinne: stąd pochodziła jego matka. Jest to ważna okoliczność dla zrozumienia życiowych wyborów Poety i poznania rodzaju wrażliwości jaka przeniknęła do jego twórczości, zarówno poetyckiej...
Plebiscyt "Skarby Podróży" - Międzynarodowe Centrum Dialogu "Nowym Skarbem Polski" Międzynarodowe Centrum Dialogu zostało nominowane w Plebiscycie Skarby Podróży w kategorii Nowy Skarb Polski. Głosy można oddawać do końca października na stronie www.podroze.pl
Szymborska w odwiedzinach u Miłosza „Niektórzy lubią poezję” – pisała Wisława Szymborska. Dla tej mniejszości, popijającej w niedzielny wieczór w Krasnogrudzie „Cafe Espresso dla ciotki Niny”, „Cafe Latte dla ciotki Eli” czy też „herbatę zieloną dla sierpniowej Letniczki”, wystąpiła aktorka Irena Jun ze spektaklem poetyckim zatytułowanym jak jeden z wierszy noblistki – „Portret kobiecy”.
Między Wilnem, Buenos Aires a Krasnogrudą Artykuł z serwisu Niebywałe Suwałki, który ukazał się 9 sierpnia 2012.
Efemeryczne granice w Krasnogrudzie Artykuł z serwisu Niebywałe Suwałki, dotyczący pleneru rzeźbiarskiego „Pamięć granicy – granica pamięci”, który od 16 do 20 kwietnia 2012 odbywał się w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie.
Przechodziświaty czyli o powrocie do miłoszowej Krasnogrudy Artykuł Doroty i Łukasza Galusków o Krasnogrudzie i działaniach "Pogranicza" związanych z tym miejscem. Tekst ukazał się w czasopiśmie  autoportret 2/2007.
Papieski Tryton zabierze Hołnom ciszę? Artykuł autorstwa Jakuba Medka, pochodzący z serwisu gazeta.pl (21.03.2012) , dotyczący kontrowersyjnej sprawy zniesienia strefy ciszy na jeziorze Hołny i przeniesienia na ten niewielki akwen wycieczkowego statku Tryton.
Felieton Krzysztofa Rutkowskiego o Krasnogrudzie w najnowszym "Teatrze" Kwiaty amarantu pracują kolorami jak kolumny dworku w Krasnogrudzie, w którym Fundacja Pogranicze osiedliła Międzynarodowe Centrum Dialogu, przywróciwszy do zdrowia cudem miejsce, w którym zamierzała zamieszkać śmierć. W tym miejscu dzieje się od nowa pełen guślarstwa obrzęd świętokradzki.
"Ponti di Dialogo" - Krasnogruda we włoskim Qui Touring Speciale We włoskim czasopiśmie  Qui Touring Speciale , którego numer 49/2012 poświęcony został Polsce oraz miejscom, które należy w Polsce odwiedzić ukazał się artykuł-rozmowa z Kseniją Konopek, która opowiada o genezie Pogranicza, pracy Ośrodka i Fundacji, oraz o Miedzynarodowym Centrum Dialogu. 
1

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI