W mediach


Klezmerzy na krasnogrudzkim pomoście Artykuł z serwisu Niebywałe Suwałki, który ukazał się 13 sierpnia 2012, wraz z relacją fotograficzną Wojciecha Otłowskiego.
Emocje, które niesie muzyka Artykuł z serwisu Niebywałe Suwałki, który ukazał się 13 sierpnia 2012, wraz z relacją fotograficzną Iwony Danilewicz.
Trifonidis autorsko In-Sejny Artykuł z serwisu Niebywałe Suwałki, który ukazał się 10 sierpnia 2012.
Nauka i muzyka w Sejnach. Oczarowanie tajemnicą i koncert Artykuł, który ukazał się 19.07.2012 w serwisie www.bialystok.gazeta.pl o Lecie w Pograniczu.
Jazz i tradycyjna muzyka żydowska Artykuł, który ukazał się 20.07.2012 w serwisie www.bialystok.gazeta.pl  o Lecie w Pograniczu. 
Trio jazzowo-magiczne Artykuł o koncercie zespołu "Shofar" który ukazał się 21 lipca 2012 w serwisie www.niebywalesuwalki.pl
Powiew lata, powiew sztuki „Sezon ogórkowy” w kulturze nie musi kojarzyć się z brakiem koncertów, wystaw, spektakli i intrygujących spotkań. Receptą na wakacyjne zwolnienie tempa jest program sejneńskiego „Pogranicza”, które przez najbliższe miesiące raczyć będzie przyjezdnych wieloma atrakcjami.
"Kroniki Sejneńskie" w ramach Lata w Pograniczu Zapraszamy na "Kroniki sejneńskie" - spektakl teatralny grany w ramach akcji Lato w Pograniczu. "To spektakl zupełnie niezwykły, ponieważ aktorzy - nastoletni Polacy, Litwini i staroobrzędowcy mieszkający w Sejnach - opowiadają prawdziwe historie, które usłyszeli od swoich dziadków i pradziadków, odnajdując w nich własne korzenie.
Lato w Pograniczu. Klezmerskie granie, sejneńskie bajanie Zaczęło się lato, to i Lato w Pograniczu ruszyło pełną parą. W synagodze i jesziwie, ale też w dworku w Krasnogrudzie przez całe wakacje odbywać się będą koncerty, spektakle, wystawy. W sobotę i w niedzielę (7-8 lipca), o godz. 20 - warto zobaczyć ostatnie spektakle "Kronik sejneńskich" w wykonaniu najmłodszych sejnian. Zaczynają się też już świetne koncerty w wykonaniu Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego. Najbliższy - we wtorek (10 lipca) Więcej na www.gazeta.pl , 6.07.2012
Sejneńskie "Lato w Pograniczu" Muzyka żydowska w wykonaniu Kapeli Klezmerskiej, spektakle teatralne oraz muzyka jazzowa będą prezentowane tego lata w Sejnach i w pobliskich miejscowościach. W Ośrodku "Pogranicze" rozpoczyna się cykl imprez "Lato w Pograniczu".
Nie leż tylko na plaży, idź do synagogi. Na spektakl w Sejnach Zaczęło się lato, to i Lato w Pograniczu ruszyło pełną parą. Wojażując po Suwalszczyźnie koniecznie trzeba wpaść do Ośrodka Pogranicze w Sejnach. W synagodze i jesziwie, ale też w dworku w Krasnogrudzie przez wakacje odbywać się będą koncerty, spektakle, wystawy.
Przyjechali i się zakochali. Suwalszczyzna - Toskania Północy Jak Podlaskie postrzegają osoby, które przyjechały tu z różnych stron Polski, czy znalazły magiczne miejsca, w których dobrze im się odpoczywa, myśli, spędza aktywnie czas? Dziś o swoich odkryciach opowiada Magdalena Łyżnicka-Sanczenko, dyrektor departamentu współpracy z zagranicą i promocji Urzędu Marszałkowskiego. Więcej na www.gazeta.pl , 6.07.2012
1

Szukaj na stronie

 

 

 

Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 


 

Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

 

Krajka litewska. Od narodzin do śmierci

 

 

Dzięcięcy Uniwersytet Pogranicza

O projekcie rozmawiają Bożena Szroeder i Małgorzata Sporek-Czyżewska

 

 

Staroobrzędowcy Religia Ciszy

 

Człowiek Pogranicza 2019 - Irena Veisaitė


 

 

Spółdzielnia Jazzowa - Jan Młynarski / Piotr Zabrodzki

/ Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego

 

 

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

 

 Mikkołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

 

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI