W mediach


Eugeniusz Pietruszkiewicz: Pod znakiem ośmioramiennego krzyża. Eugeniusz Pietruszkiewicz  Pod znakiem ośmioramiennego krzyża   Początki ich historii sięgają ruchu społeczno-religijnego, który stał się protestem wobec reform patriarchy Nikona, popieranego przez cara Aleksego Michajłowicza (przeciwko korekcie słownictwa tekstów liturgicznych w duchu współczesnej mu tradycji greckiej, drobnym innowacjom obrzędowym wprowadzonym w 1660 r. w Rosyjskim Kościele Prawosławnym). Ruch rozbił się na dwie grupy: popowców,...
Stara Rosja nad jeziorem 20.XI w Tygodniku Powszechnym ukazał się artykuł o Staroobrzędowcach na terenach Mazur i Suwalszczyzny, opisujący losy ostatniego, żeńskiego klasztoru znajdującego się w Wojnowie, w okolicy Rucianego-Nidy.
Wycinki prasowe znajdujące się w zbiorach Centrum na temat staroobrzędowców - spis Wycinki prasowe na temat staroobrzędowców znajdujące się w zbiorach Centrum Dokumentacji Kultur Pogranicza
1

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

 

 

Mikołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI