W Pograniczu


Europejska Agora w Krasnogrudzie 30 czerwca w dawnym majątku rodziny Czesława Miłosza w Krasnogrudzie otwarte zostanie Międzynarodowe Centrum Dialogu. Impreza z udziałem prezydenta RP Bronisława Komorowskiego zainauguruje cykl wydarzeń kulturalnych związanych z polską prezydencją.
Polska prezydencja w UE. Krasnogruda czeka - To będzie niezwykły moment - koincydencja trzech zbiegających się ścieżek i wydarzeń. 100-lecie urodzin Czesława Miłosza, przeddzień prezydencji Polski w Unii Europejskiej oraz otwarcie Międzynarodowego Centrum Dialogu w Krasnogrudzie pod granicą polsko-litewską - mówił w czwartek o zbliżającym się dniu 30 czerwca Krzysztof Czyżewski.  Przeczytaj cały artykuł:  Gazeta Wyborcza Białystok , 16.06.2011
Polska prezydencja w UE. Krasnogruda będzie świętować Prezydent Bronisław Komorowski otworzy 30 czerwca Międzynarodowe Centrum Dialogu w Krasnogrudzie. To tutaj będziemy także świętować setne urodziny Czesława Miłosza i wigilię polskiej prezydencji w Unii.
Kulturalna „wigilia” prezydencji w dworku Miłosza Otwarcie Międzynarodowego Centrum Dialogu w dawnym dworku rodziny Czesława Miłosza na granicy polsko-litewskiej w Krasnogrudzie na dzień przed przejęciem przez Polskę prezydencji w Radzie Unii Europejskiej od Węgier zainauguruje cykl wydarzeń kulturalnych związanych z naszym przewodnictwem w Unii.
Dworek w Krasnogrudzie po gruntownym remoncie Krasnogruda - do niedawna niewielka wioska nad jeziorem Hołny z popadającym w ruinę dworkiem z końca XVII wieku. Miejsce przez nielicznych kojarzone było z letnim wypoczynkiem młodego Czesława Miłosza. Teraz dzięki Fundacji Pogranicze zmienia się w Międzynarodowe Centrum Dialogu.
Krasnogruda. Kulturalna inauguracja prezdencji w dworku rodziny Miłoszów 30 czerwca w dawnym majątku rodziny Czesława Miłosza w Krasnogrudzie otwarte zostanie Międzynarodowe Centrum Dialogu. Impreza z udziałem prezydenta RP Bronisława Komorowskiego zainauguruje cykl wydarzeń kulturalnych związanych z polską prezydencją.
Wigilia polskiej prezydencji w UE odbędzie się w Krasnogrudzie Setna rocznica urodzin Czesława Miłosza, otwarcie oryginalnej placówki - Międzynarodowego Centrum Dialogu oraz początek polskiej prezydencji w Unii Europejskiej - te trzy wydarzenia zbiegły się w czasie. Zbiegną się też w miejscu - wyjątkowym - dawnym dworze rodziny Miłoszów w Krasnogrudzie koło Sejn.
20 maja 2011 - Działalność Międzynarodowego Centrum Dialogu na granicy litewsko-polskiej przedmiotem rozmowy w Wilnie 20 maja w Wilnie, Litewski Wiceminister Spraw Zagranicznych Egidijus Meilunas oraz przedstawicielka Fundacji "Pogranicze" Małgorzata Czyżewska rozmawiali na temat wydarzeń, jakie zorganizowane zostaną w setną rocznicę urodzin Czesława Miłosza oraz o działalności Międzynarodowego Centrum Dialogu, które ma być wkrótce otwarte w Krasnogrudzie.
Europa w twórczości Czesława Miłosza, wiara.pl O współczesnej Europie, jej "rodzimości i wspólnotowości", o wyzwaniach, jakie przed nią stoją - dyskutowali w Sejnach (Podlaskie) badacze i miłośnicy twórczości Czesława Miłosza podczas rozpoczętego w niedzielę sympozjonu "Okolice Rodzinnej Europy".
Europejska Agora, 30 czerwca 2011, Krasnogruda [OSTATNIE UAKTUALNIENIE: 12.04.2011] W dniu 30 czerwca 2011 roku Fundacja Pogranicze wraz z Ośrodkiem „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” przygotowuje szczególne wydarzenie związane z Prezydencją Polski w UE i Rokiem Miłosza, objęte patronatem UNESCO – „Europejską Agorę”.
Konferencja o Europie w twórczości Czesława Miłosza, Sylwia Wieczeryńska (PAP), wp.pl, 16 stycznia 2011 r. O współczesnej Europie, jej "rodzimości i wspólnotowości", o wyzwaniach, jakie przed nią stoją - dyskutują w Sejnach (Podlaskie) badacze i miłośnicy twórczości Czesława Miłosza podczas rozpoczętego w niedzielę sympozjonu "Okolice Rodzinnej Europy". W tym roku przypada setna rocznica urodzin poety. Sejm RP ustanowił 2011 rok Rokiem Miłosza. Sympozjon "Okolice Rodzinnej Europy" inauguruje obchody związane z tą rocznicą w Sejnach. Spotkanie badaczy z Polski...
16 stycznia 2011 - Okolice Rodzinnej Europy, Polskie Radio "BiS" Dwudniowym sympozjum OKOLICE RODZINNEJ EUROPY Ośrodek „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” zainaugurował obchody Roku Czesława Miłosza.
Sympozjon w Sejnach, Sylwia Wieczeryńska - PAP, 17 stycznia 2011 r. O współczesnej Europie, jej "rodzimości i wspólnotowości", o wyzwaniach, jakie przed nią stoją - dyskutują w Sejnach (Podlaskie) badacze i miłośnicy twórczości Czesława Miłosza podczas rozpoczętego w niedzielę sympozjonu "Okolice Rodzinnej Europy". W tym roku przypada setna rocznica urodzin poety. Sympozjon "Okolice Rodzinnej Europy" inauguruje obchody związane z tą rocznicą w Sejnach. Spotkanie badaczy z Polski i Litwy potrwa dwa dni, jego organizatorem jest...
Wstęp do roku Miłosza, Monika Karpowicz - "Przegląd Sejneński",17 stycznia 2011 r. Zakończyło się dwudniowe sympozjum poświęcone twórczości Czesława Miłosza. Uczestnicy zwiedzili dziś plac budowy Centrum Dialogu w Krasnogrudzie.
Okolice Rodzinnej Europy, "Przegląd Sejneński", 15 stycznia 2011 r. Miłoszowski rok 2011 w Sejnach zacznie się już za tydzień. Na 16-17 stycznia Ośrodek "Pogranicze" zaplanował sympozjum poświęcone nobliście. Dwudniowe sympozjum otwiera rok Czesława Miłosza, o którym organizatorzy z "Pogranicza" piszą, że "jest czasem szczególnym. Niektóre z przygotowanych przez nas przedsięwzięć stanowić będą zwieńczenie naszej dwudziestoletniej działalności, inne inicjować będą nowe idee i przyszłościowe przestrzenie naszych eksploracji....
Inauguracja roku Czesława Miłosza na Suwalszczyźnie, "Obiektyw" TVP Białystok, 16 stycznia 2011 r. W tym roku przypada setna rocznica urodzin poety. Sejm RP ustanowił 2011 rok Rokiem Miłosza. Sympozjon w ośrodku "Pogranicze" w Sejnach, nawiązuje do książki Miłosza "Rodzinna Europa". Wydana po raz pierwszy w Paryżu w 1958 roku przez środowisko antykomunistycznej emigracji i przetłumaczona na prawie wszystkie języki europejskie, opowiada o "Europejczyku środkowo-wschodnim", a dokładniej - przybliża go mieszkańcom zachodniej Europy. 
Świętowanie Miłosza, czyli Rodzinna Europa, "Gazeta Wyborcza", 13 stycznia 2011 r. Samizdaty sprzed lat 30 i nowoczesne kopie cyfrowe dzieł dysydentów. Czesław Miłosz w literaturze i we wspomnieniach na gorąco. Plany bliskie i dalekie. Wszystko to w weekend, kiedy to Ośrodek Pogranicze z impetem zaczyna 2011 - Rok Miłosza. Przeczytaj cały artukuł:  Monika Żmijewska, "Gazeta Wyborcza Białystok", 13 stycznia 2011 r.
Miłosz? A, to dobry jest. Rok Czesława Miłosza, "Gazeta Wyborcza", 17 stycznia 2011 r. O Miłoszu przede wszystkim. O "Rodzinnej Europie" przemycanej w listach. Ale też o reklamie burdelu w poetyckiej formie, krążowniku Aurora i wielu innych ciekawych kwestiach rozmawiali wczoraj w Sejnach wielbiciele Miłosza. Czas mamy szczególny: ledwie dwa tygodnie temu zaczął się międzynarodowy Rok Czesława Miłosza. Przed nami 12 miesięcy wypełnionych rozmaitymi wydarzeniami: spotkaniami literackimi, debatami, publikacjami. Swój wyjątkowy udział ma w tym Ośrodek Pogranicze z malutkich...
1

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI