W rozmowie z Białoruskimi pisarzami - rezydencja twórcza w Międzynarodowym Centrum Dialogu.

W dniach 14-24 sierpnia na rezydencji literackiej w Krasnogrudzie przebywać będą Maryja Martysevič i Uladzimir Lobach. 

 

Pobyt rezydencyjny  jest częścią programu „W rozmowie z Białoruskimi pisarzami. Niemiecko-Białorusko-Polski program rezydencyjny, który realizowany jest przez Fundację Pogranicze w partnerstwie z Fundacją Genshagen i finansowany ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. Dwójka Białoruskich autorów zaproszona została najpierw na pobyt twórczy w Pałacu Genshagen w Niemczech, a następnie w Miedzynarodowym Centrum Dialogu. W ramach pobytu w Niemczech i w Polsce uczestnicy wezmą udział w spotkaniach literackich i debatach online. Otrzymają też jednorazowe stypendium.
 
Maryja Martysevič (Марыя Мартысевіч, ur. 1982 w Mińsku) to białoruska poetka, pisarka i tłumaczka literatury czeskiej, angielskiej, polskiej i ukraińskiej. Zajmuje się różnymi projektami kulturalnymi, jest organizatorem wydarzeń literackich. Od 2017 roku prowadzi niezależną serię książek Amerykanka. Od 2019 roku jest 3. wiceprezesem białoruskiego PEN-Centrum. Wydała cztery książki: Cmoki latuć na nierast: ese ŭ vieršach i prozie (Smoki lecą na spawn. Eseje w poezji i prozie) w 2008 r., Ambasada: vieršy svaje i čužyja (Ambasada: Poezja własna i pożyczona) w 2011 r., Sarmatyja ( Sarmatia) w 2018 i Jak pazbycca Mamatuta (How to Kill off Momishere) w 2020. W 2019 otrzymała dwie nagrody literackie za książkę Sarmatia. Mieszka w Mińsku.
 

Uladzimir Lobach, białoruski etnolog, folklorysta, pisarz, doktor nauk historycznych. Urodzony w 1972 w Nowopołocku na Białorusi. Absolwent Wydziału Historycznego Białoruskiego Uniwersytetu Państwowego (1994). Studia podyplomowe w Narodowej Akademii Białorusi (1998), Członek Białoruskiego PEN Center (2000). Pracował na Państwowym Uniwersytecie w Połocku (1994-2021), zwolniony z powodów politycznych. Działalność naukowa: autor 2 monografii naukowych i ponad 260 artykułów. Autor opowiadań, wierszy i esejów w czasopismach „Maladost”, „ARCHE” i gazecie „Nasza Niwa”, tom poezji „ULASLOVY” (2011).

Dofinansowane przez Fundację współpracy polsko-niemieckiej oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI