Pracownie Edukacji Artystycznej – MCD Krasnogruda

Pracownia Sztuki na warsztatach w Krasnogrudzie
W dniach 22-24 czerwca 2018 młodzież z Pracowni Sztuki gościła w Krasnogrudzie. »
Urszula Wasilewska na zakończeniu projektu " Kraina wątku i osnowy"
Autorem tego artystycznego projektu jest Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku, który podjął się zadania ożywienia i upowszechnienia tradycji tkackich w naszym regionie nie tylko wśród dorosłych ale także wśród młodzieży.    »

Pracownia Muzyczna

"Muzyka to ich żywioł: David Krakauer i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego"
 Fotorelacja z koncertu David Krakauer i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego w Suwalskim Ośrodku Kultury. Niebywałe Suwałki. »
TVP Kultura o koncercie Davida Krakauera z Orkiestrą Klezmerską Teatru Sejneńskiego
Jeden z najwybitniejszych klezmerów świata, wirtuoz klarnetu ze słynnego The Klezmatics, ikona krakowskiego Festiwalu Kultury Żydowskiej, zagra w Suwałkach z Orkiestrą Klezmerską Teatru Sejneńskiego. »

Pracownia Wystawiennicza

O Leszku Moczulskim w Krasnogrudzie.
3 lipca (wtorek) 2018 / Dwór Miłosza: BRONISŁAW MAJ, LESZKA A. MOCZULSKIEGO POLSKI ODCIEŃ KONTRKULTURY oraz wernisaż wystawy Zbigniewa Fałtynowicza, g. 18.00, wstęp wolny   »
Wystawa "Księgi, książki, książeczki" w Domu Pogranicza
Wystawa prezentuje książki powstałe w Pracowni Sztuki prowadzonej przez  Wiesława Szumińskiego. »
LATO W NASZYCH LASACH - wystawa w Krasnogrudzie
Wystawa „Lato w naszych lasach” zrodziła się ze współpracy pomiędzy Fundacją Pogranicze i Nadleśnictwem Pomorze – współgospodarzami terenu na którym znajduje się odrestaurowany dwór wraz z parkiem, siedziba Międzynarodowego Centrum Dialogu. »

Pracownia CDKP

Pracownia Dokumentacji Przedsięwzięć

THE ONE MINUTES - pokaz filmów
Pokaz filmów jednominutowych »
2 grudnia 2007 - Ogólnopolskie POKAZY SZORTÓW
  2 grudnia 2007 - Ogólnopolskie POKAZY SZORTÓW w Pograniczu. »
Wtorki Filmowe - Kalendarium Spotkań 2006
KALENDARIUM SPOTKAŃ FILMOWYCH 2006 »

Pracownia Książki

Pracownia Kronik Sejneńskich

O "Kronikach sejneńskich" reżyser Bożena Szroeder
„Zanurzamy się w opowieść o Sejneńszczyźnie”. Rozmowa o „Kronikach sejneńskich” z Bożeną Szroeder. »
Daria Kopiec o współpracy z sejneńską pracownią animacji
"LUBIĘ POWROTY DO POGRANICZA". DARIA KOPIEC O FILMACH REALIZOWANYCH W SEJNACH   »
Z małych Sejn możesz również zadziwić świat. Rozmowa z Joanną Polak
MKU: Jestem ciekawa festiwalowego życia filmów zrealizowanych w Pograniczu. Powstają w skupieniu, są mocno związane z miejscem. Jaki to ma wpływ na ich odbiór? »

Dorośli i Starsi w Pograniczu - nowy program

Opowieści o sąsiadach - tradycja żydowskiego wesela
Dawna Jesziwa, 27 lutego, godzina 17.00 - warsztaty dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sejnach z Filią w Puńsku   »
Bożena Szroeder o Programie dla Dorosłych i Starszych:
Ludzie starsi od początku są obecni w pracy Pogranicza. Na przestrzeni 27 lat zrealizowaliśmy wiele programów sięgając do wspomnień, doświadczeń i pamięci  starszych. »
Warsztaty wokół pamięci o Żydach sejneńskich prowadzone przez Małgorzatę Czyżewską
13 i 15 marca w Puńsku i Sejnach uczestnicy Pracowni Dorosłych i Starszych  wysłuchali wykładów  Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej pt. "J estem «very man szczęsliwy» - Powrót Maxa Furmańskiego do Sejn". »

Pracownia Edukacji Regionalnej

Lato w Pograniczu

Szukanie ojczyzny. Świadectwa i proroctwa Czesława Miłosza
Szukanie ojczyzny. Świadectwa i proroctwa Czesława Miłosza. Wystawa w przestrzeniach dworu w Krasnogrudzie opowiada o tym, co dla Czesława Miłosza stało się jednocześnie losem, obsesją, snem, życiową utopią i zadaniem wyznaczonym samemu sobie w formie codziennej dyscypliny pracy – szukanie... »
„Dolina Issy” – film zrealizowany na podstawie spektaklu Teatru Sejneńskiego
Od 2004 roku, kiedy „Pogranicze” stało się gospodarzem dworu i parku w Krasnogrudzie, realizowany jest program „Trakt krasnogrudzki”. Uczestniczy w nim młodzież pogranicza polsko-litewskiego, mieszkańcy okolicznych miejscowości oraz licznie odwiedzający to miejsce turyści. »
Pamiętanie Miłosza
14 sierpnia 2011 przypada siódma rocznica śmierci Czesława Miłosza. Na krasnogrudzkim ganku odbywało się spotkanie „Pamiętanie Miłosza”. Jak co roku do Krasnogrudy przybyli przyjaciele Czesława Miłosza, wydawcy, tłumacze, krytycy, a także miłośnicy jego poezji. Wspomnienie,... »

Projekty

3 maja 2012 - 20+2 - Café Meridian - spotkania autorskie
W Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej spotkali się autorzy książek o Pograniczu i wydanych przez Wydawnictwo Pogranicze: Irena Grudzińska-Gross, Ivan Čolović oraz Dorota i Łukasz Galuskowie. »
18-20 października 2010 - Meridian Cafe
            18-20 października 2010 roku odbyły się spotkania autorskie z Miljenko Jergovićiem, autorem książki " Freelander ", wydanej przez Wydawnictwo Pogranicze.  »
30 maja 2010 - Mińsk. Przewodnik po mieście słońca
30 maja 2010 roku odbyło się spotkanie z książką "Mińsk. Przewodnik po mieście słońca" - Artur Klinau opowiedział o swojej książce oraz zaprezentował swój dorobek fotograficzny. »

Pracownia Tkania

Sejneńskie tkanie w Pracowni Urszuli Wasilewskiej
„Z sejneńskiego kufra. Tkanina podbierana” to nowy program Pracowni Tkania, realizowany jest od maja do listopada br. Jego istotą jest ocalenie tradycji tkaniny podbieranej, głęboko związanej z kulturą Podlasia. »
Wystawa "Miłość i zgoda - domu ozdoba. Makatkowa Sejneńszczyzna"
Wystawa obejmuje ponad trzysta prac tkanin rękodzielniczych z naszego regionu oraz makatki wykonane przez sejneńską młodzież i dzieci. »
Urszula Wasilewska na zakończeniu projektu " Kraina wątku i osnowy"
Autorem tego artystycznego projektu jest Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku, który podjął się zadania ożywienia i upowszechnienia tradycji tkackich w naszym regionie nie tylko wśród dorosłych ale także wśród młodzieży.    »