Warsztaty dla Zespółu Szkół w Gibach, 27. 07. 2017

 Opowieść o tradycjach sąsiedzkich Sejn


W ramach projektu Podlaski Pomost Kultury Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku projekt „Kulturalnie o godzinach” stawia sobie za cel poznawanie kultury, tradycji i historii swojej małej ojczyzny, budowanie tożsamości regionalnej, angażowanie się w życie społeczne i kulturalne najbliższego regionu. Zespół Szkół w Gibach we współpracy ze Stowarzyszeniem Lokalna Edukacja Społeczna w Gibach  za priorytet uważają rozwój człowieka poprzez uczenie takich wartości jak patriotyzm i patriotyzm lokalny, szacunek do tradycji, poszanowanie odmienności i wielokulturowości.  Działania w ramach projektu mają za zadanie łączyć i przeplatać różne dziedziny sztuki i edukacji, i przyczynić się do rozwoju kulturalnego naszej społeczności. Ośrodek „Pogranicze – Sztuk, Kultur, Narodów” poprzez takie długofalowe projekty jak „Kroniki sejneńskie” czy „Gra szklanych paciorków” jest dla nas wzorem i przykładem działań angażujących młodych ludzi w poznawanie własnej historii i historii swojego regionu, poprzez warsztaty artystyczne i badawcze. Chcemy uczyć się od twórców „Pogranicza”, w szczególności od pani Bożeny Szroeder jak stać się badaczami i jednocześnie animatorami kultury.

Koordynatorka: Aneta Janczewska


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI