Warsztaty i podróże

Projektowi towarzyszyły WARSZTATY edukacyjno-artystyczne: filmowy, fotograficzny i dziennikarski. Każde spotkanie składało się z dwóch elementów: prezentacyjno-wykładowy i praktyczny.
Warsztat Fotograficzny prowadził Radosław Krupiński wykładowca Podlaskiej Szkoły Fotografii i Przedsiębiorczości.
Warsztat Filmowy prowadziła Beata Hyży – Czołpińska wybitna reżyserka filmu dokumentalnego, od 20 lat realizująca filmy związane z Podlasiem.
Warsztat dziennikarski prowadziła Izabella Kossakowska – dziennikarka radiowa, Reporterka Radia Białystok.
Wszystkie warsztaty miały na celu przybliżenie narzędzi, których może używać Kronikarz w swojej pracy gromadzenia materiałów. 
 

Ważnym elementem edukacyjnym, budującym wspólnotę Kronikarzy Sylwy były PODRÓŻE.

Podróż I – Warszawa / w dniach 7–8 grudnia 2017

Podróż II - Wilno / w dniach 17–18 grudnia 2017

Obie podróże stały się istotnymi działaniami w realizacji projektu. Były prezentacją różnych kontekstów zajmowania się historią, przeszłością, a jednocześnie pokazywały, różnorodne formy prezentowania materiałów i sposobów opowiadania historii.


Podróż Kronikarzy „Silva Rerum” W dniach 7–8 grudnia 2017 grupa uczestników programu "Biblia Domowa albo Silva Rerum"   odwiedza w Warszawie miejsca specjalizujące się w archiwizowaniu dokumentów z dziejów historii i kultury Polski.
Podróż Kronikarzy „Silva Rerum” W dniach 17–18 grudnia 2017 grupa młodych uczestników programu "Biblia Domowa albo Silva Rerum" odwiedza w Wilnie miejsca związane z wielokulturowymi dziejami i historią Wielkiego Księstwa Litewskiego. 
Warsztaty filmowe - Beata Hyży-Czołpińska Spotkanie prowadziła Beata Hyży – Czołpińska wybitna reżyserka filmu dokumentalnego, która od 20 lat realizuje filmy związane z Podlasiem, reportaże laureatka wielu nagród filmowych (Nagroda Melchiory 2017 za reportaż, za dokument historyczny Grand Prix za film „Obława” ).
Warsztaty dziennikarskie - Iza Kosakowska Iza Kosakowska – dziennikarka radiowa. Reporterka Radia Białystok.
Warsztaty fotograficzne - Radosław Krupiński Spotkania dla młodych kronikarzy Silvy, grudzień 2017
1

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI