Warsztaty Przygotowawcze, Deresze, 15-29.09.2005

Seminarium przygotowawcze rozpoczęło się w Dereszach – zajeździe w jednej z podolsztyńskich wsi. Uczestnicy spędzili tam pięć dni, które miały być zarazem wstępem do nowatorskiego projektu jak i okazją do bliższego zapoznania się całej grupy. Prowadzone tam wykłady dotyczyły historii regionu oraz problemów związanych z ochroną zabytków na przykładzie wybranych elementów architektury.


Jeden dzień poświęcony został na podróż studyjną po okolicach połączoną z omówieniem zagadnień dotyczących historii danych zabytków. Wolontariusze zwiedzili m.in. Dobre Miasto, Kalwarię w Glotowie, założenia pałacowo – parkowe w Smolajnach, zamek biskupów warmińskich w Lidzbarku Warmińskim oraz cmentarz w Mingajnach. 20 września odbył się wyjazd do Olsztyna, gdzie rozpoczęły się prace konserwatorskie. Cała grupa z pomocą uczniów z pobliskiego gimnazjum uprzątnęła stary cmentarz żydowski przy Domu Mendelhsona. Następnego dnia wolontariusze zapoznali się z problematyką ochrony sztuki nagrobnej, by przez kolejne dni prowadzić prace porządkowe i konserwatorskie na cmentarzu św. Jakuba w Olsztynie.

W ciągu tego czasu odbyły się jeszcze dwie podróże studyjne m. In. do Pasymia, Szczytna, Faryny, Hajdyka i Kadzidłowa oraz kolejny do Łężan, Reszla, Galin, Łabędnika. W trakcie trwania całego seminarium uczestnicy mieli okazję uczyć się nowego języka na trwających dwie godziny dziennie tzw. tandemach językowych. Wolontariusze dobrani w pary dwunarodowościowe występowali w ich trakcie zarówno w roli ucznia jak i nauczyciela. 

Seminarium zakończyło się ogólnym podsumowaniem projektu i wyjazdem uczestników do przydzielonych im placówek.

15-29 września 2005 - Warsztaty przygotowawcze, Deresze


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI