Warsztaty w Teremiskach, 20.07 - 4.08.2009 r.

Spotkanie z pieśniami pogranicza

Uniwersytet Powszechny w Teremiskach serdecznie zaprasza 1 sierpnia o godz. 18.00 na Spotkanie z pieśniami pogranicza. W Teatrze w Stodole śpiewać będą pieśni różnych tradycji w różnych językach młodzi z grupy Kronik Sejneńskich z Ośrodka Pogranicze sztuk, kultur, narodów z Sejn.

Grupa gości w Teremiskach od 20 lipca do 4 sierpnia pracując nad spektaklem przygotowywanym pod kierunkiem Bożeny Szroeder, który będzie można zobaczyć w naszym Teatrze w Stodole podczas Święta Teatru w Teremiskach 14 sierpnia.

1 sierpnia, sobota, godz. 18.00, Teatr w Stodole w Teremiskach. Wstęp wolny.


Pieśni litewskich, ukraińskich, cygańskich, żydowskich, polskich i tutejszych, białoruskich można było posłuchać 1 sierpnia w Stodole. Pieśniami pogranicza dzieliła się z nami młodzież z Pracowni Kronik Sejneńskich z Ośrodka Pogranicze sztuk, kultur, narodów w Sejnach, która gościła u nas przez ostatnie dwa tygodnie. Bożena Szroeder, animatorka grupy i reżyserka spektaklu Kroniki Sejneńskie opowiadała o treści pieśni i sensie ich zbierania i przekazywania. Spektakl, który objechał już kawałek świata (ostatnio pokazywany był w Nowym Yorku) będzie można zobaczyć w naszym Teatrze w Stodole 14 sierpnia podczas Święta Teatru w Teremiskach.

ŹRODŁO: teremiski.edu.pl, 3 sierpnia 2009

Śmierć urzędnika

29 lipca w domu Uniwersytetu odbył się wewnętrzny pokaz przedstawienia będącego efektem pracy młodzieży z grupy Kronik Sejneńskich na warsztatach z Mieczysławem Giedrojciem, mimem i klaunem z Teatru Małych Form z Bydgoszczy. Przez trzy dni młodzież pracowała nad ekspresją ciała przechodząc od prywatności do aktu teatralnego. Efekt tej pracy zaprezentowała w przedstawieniu opartym na opowiadaniu Czechowa "Śmierć urzędnika".

Grupa młodzieży z Ośrodka Pogranicze sztuk, kultur, narodów z Sejn gości w Teremiskach od 20 lipca do 4 sierpnia pracując nad spektaklem przygotowywanym pod kierunkiem Bożeny Szroeder. Poza warsztatami z Mieczysławem Giedrojciem młodzi uczą się pieśni białoruskich z Aliną Wawrzeniuk ze Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Uczących się Języka Białoruskiego AB-BA oraz dykcji z Teresą Filarską z Teatru Osterwy z Lublina.

Grupa Kronik Sejneńskich przebywa w Teremiskach już kolejny raz. Młodsza ekpia w zeszłe wakacje rozpoczynała dopiero pracę nad swoją wersją przedstawienia Kronik Sejneńskich, teraz premierę ma już za sobą, choć praca nad spektaklem trwa. Starsza ekpia Kronik również gościła w Teremiskach pokazując swoje Kroniki trzykrotnie. Nową wersję spektaklu Kronik Sejneńskich będzie można obejrzeć w Teatrze w Stodole 14 sierpnia podczas Święta Teatru w Teremiskach.

ŻRODŁO: http://teremiski.edu.pl


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 

Współorganizator

 


 

Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

 

 

Budowa niewidzialnego mostu. Rozmowa z Krzysztofem Czyżewskim

 

 

 

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

 Mikkołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI