Warto zapytać o kulturę III

„Warto zapytać o kulturę 3 – Obcy/Inny/swój” pod red. Krzysztofa Czyżewskiego. Wydawcy: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego oraz Ośrodek „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach. Książka ta jest plonem IV edycji Sympozjonu, który odbył się Teremiskach w dniach 17-18 października 2008r. 

Publikacja zawiera programowe referaty oraz wypowiedzi uczestników.


Obcy/Inny/Swój to trzeci tom edycji „Warto zapytać o kulturę". Zebrane w nim teksty są pokłosiem sympozjonu, który - po Sejnach, Tykocinie i Supraślu - gościł w październiku 2008 roku w siedzibie Uniwersytetu Powszechnego im. J.J. Lipskiego w Teremiskach. 

Książka przedstawia różne perspektywy spojrzenia na tytułowe kategorie, wokół których koncentrowała się rozmowa animatorów kultury, artystów, duchownych, dziennikarzy, filozofów, naukowców, pedagogów, pisarzy, przedstawicieli mniejszości i samorządowców. 

Otwiera ją refleksja o tradycji dialogu z Innym w Rzeczpospolitej i w starożytnym micie greckim (P. Winiarski, K. Czyżewski) oraz o Innym jako wyzwaniu naszego czasu (M. Środa, E. Czykwin, J. Salamon SJ, K. Niziołek). Kolejne rozdziały poświęcone są Innemu niepełnosprawnemu (M. Zuber, G. Jabłońska), Innemu na pograniczu polsko-białoruskim (M. Fleming, A. Wawrzeniuk, U. Markowska-Manista), pamięci Innego (L. Vildźiunas, A.J. Kloza), Innemu w mediach (W. Janda, B. Scott), sztuce wobec Innego (P. Tomaszuk, P. Meunier, A. Radziukiewicz), głosom o Innym (M. Środa, M. Rusaczyk, P. Cichocki, B. Suwała), innemu Indianinowi (B. Hlebowicz, A. Froń) oraz rozprawce o Innym (I. Karpowicz). 

Książkę można będzie wypożyczyć od połowy maja w sieci bibliotek publicznych województwa podlaskiego. 

Żródło: Maria Szyszko, "Wrota Podlasia"


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI