Wieczór autorski w Krasnogrudzie. Zapraszamy

Zofia Piłasiewicz gościem Kawiarni literackiej "Piosenka o Porcelanie" / 13 listopada (wtorek), godz. 18.00.


Podczas spotkania autorka opowie o swojej najnowszej książce „Podróż” - opowieści o Tuwie, zaginionym kawałku świata w centrum Azji, zaprezentuje także zdjęcia z podróży. 

Spotkanie prowadzi: Krzysztof Czyżewski

13 listopada (wtorek) 2018 roku, godz. 18.00. Kawiarnia „Piosenka o Porcelanie”/ Międzynarodowe Centrum Dialogu w Krasnogrudzie

Zofia Piłasiewicz - psycholog, podróżnik, autorka książek: „Syberyjski sen – opowieść bezdrożna”, „Gruzja - wpół drogi do nieba”, „Podróż”, licznych artykułów prasowych związanych z podróżami i nie tylko. Współautorka „ Literackiego Atlasu Polski”, i tekstów do albumów „Kanał Augustowski”, „Rospuda”. 

Kocha poezję i fotografię - jej fotografie można było obejrzeć na wystawach indywidualnych „Moje pejzaże” (2008), „Bliżej Natury” (2009), „Impresje” (2010), „Sen leśnych olbrzymów” (2012), „Północ -  światło, przestrzeń” (2018) oraz na wystawie zbiorowej: „Mężczyźni w obiektywach kobiet” (2013).

Podróż to dla niej okazja do przekraczania własnych ograniczeń i schematów myślowych, poszerzania wolności wewnętrznej. Próbuje odnajdywać esencję miejsc, które odwiedza. Książka „Podróż”, napisana w nurcie ekopoetyki, zabiera nas w dzikie ostępy dalekiej Tuwy, do zagubionego kawałka świata w centrum Azji, gdzie ludzie, zanurzeni w pierwotną przyrodę, nadal żyją z szacunkiem dla natury, zgodnie z jej rytmem, a w powietrzu snuje się dym szamańskiego ogniska. Jest to opowieść o ludziach, szamanach, tajdze, wielkiej rzece Ene-Say, przeplatająca się z opowieściami o szczególnym dla autorki miejscu, nad naszą rodzimą Czarną Hańczą, zwanym „Adamowymi Łączkami”.  

Zofia Piłasiewicz „Gruzja-wpół drogi do nieba” - spotkanie w Krasnogrudzie 24 X 2016
 
 

 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI