Większa wymiana dla pisarzy europejskich

Sieć HALMA przyjęła nowych członków i rozszerzyła program grantowy. 

Europejska sieć HALMA przyjęła pięć nowych ośrodków literatury podczas spotkania w Berlinie. Alte Schmiede (Austria), Santa Maddalena Foundation (Włochy), Ty Newydd (Walia), Tyrone Guthrie Centre (Irlandia), oraz Schloss Leuk Foundation (Szwajcaria) są teraz częścią sieci. 

Obecnie HALMA składa się z 27 instytucji literatury w całej Europie – tylu członków ilu ma Unia Europejska. Halma reprezentuje wspólny mianownik literatury europejskiej i wymianę kulturalną pomiędzy poszczególnymi regionami kontynentu. W związku z tym, program grantów dla pisarzy zostanie odpowiednio poszerzony. Po raz pierwszy w 2008 roku, autorzy byli w stanie podróżować po krajach partnerskich poprzez HALMĘ. Granty te zawsze były połączone z tłumaczeniami na inne języki oraz publicznymi odczytami. Zostanie to wkrótce umożliwione dla autorów z wielu innych krajów. Granty dla Holenderskich, Duńskich i Walijskich pisarzy zostaną wkrótce dodane, co będzie możliwe dzięki Danish Arts Council, Dutch Fonds voor de Letteren oraz Wales Literature Exchange. 

Od 2009 roku, zostanie także uruchomiony nowy grant dla tłumaczy, co było możliwe dzięki Robert Bosch Foundation.Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI