Większa wymiana dla pisarzy europejskich

Sieć HALMA przyjęła nowych członków i rozszerzyła program grantowy. 

Europejska sieć HALMA przyjęła pięć nowych ośrodków literatury podczas spotkania w Berlinie. Alte Schmiede (Austria), Santa Maddalena Foundation (Włochy), Ty Newydd (Walia), Tyrone Guthrie Centre (Irlandia), oraz Schloss Leuk Foundation (Szwajcaria) są teraz częścią sieci. 

Obecnie HALMA składa się z 27 instytucji literatury w całej Europie – tylu członków ilu ma Unia Europejska. Halma reprezentuje wspólny mianownik literatury europejskiej i wymianę kulturalną pomiędzy poszczególnymi regionami kontynentu. W związku z tym, program grantów dla pisarzy zostanie odpowiednio poszerzony. Po raz pierwszy w 2008 roku, autorzy byli w stanie podróżować po krajach partnerskich poprzez HALMĘ. Granty te zawsze były połączone z tłumaczeniami na inne języki oraz publicznymi odczytami. Zostanie to wkrótce umożliwione dla autorów z wielu innych krajów. Granty dla Holenderskich, Duńskich i Walijskich pisarzy zostaną wkrótce dodane, co będzie możliwe dzięki Danish Arts Council, Dutch Fonds voor de Letteren oraz Wales Literature Exchange. 

Od 2009 roku, zostanie także uruchomiony nowy grant dla tłumaczy, co było możliwe dzięki Robert Bosch Foundation.Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 

Współorganizator

 


 

Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

 


 

Budowa niewidzialnego mostu. Rozmowa z Krzysztofem Czyżewskim

 

 

 

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

 Mikkołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI