Wielki terror

11 kwietnia 2013 o godzinie 18.00 w Białej Synagodze w Sejnach odbył się wernisaż wystawy "Wielki terror", zrealizowanej przez Tomasza Kizny.

Wystawa dostępna była do 8 czerwca 2013 roku.


  

Po wernisażu odbyło się spotkanie z Tomaszem Kizny i Dominique Roynette wokół projektu i książki Wielki Terror, które poprowadził Grzegorz Dąbrowski.

 

 

Projekt Wielki Terror jest poświęcony pamięci ofiar zbrodni przeciwko ludzkości popełnionej w ZSRR w 1937-1938 roku, kiedy w czasie 15 miesięcy zostało zamordowanych 750 000 ludzi (średnio 1600 egzekucji dziennie).

Projekt zrealizowany przez Tomasza Kizny w latach 2008-2011 był finansowany ze środków Bundesstiftung zur Aufarbeitung der SED-Diktatur, Gerda Henkel Stiftung i Wissenschaftskolleg zu Berlin - Institute for Advanced Study.

Współpraca w realizacji projektu w Rosji: Międzynarodowe Stowarzyszenie „Memoriał” w Moskwie.

 

Goście:

Tomasz Kizny -  fotograf i dziennikarz, założyciel Niezależnej Agencji Fotograficznej „Dementi" (1982-1991), publikował reportaże z Rosji w Magazynie Gazety Wyborczej (1991-2002), zrealizował projekt "Pasażerowie" (1998-2002), autor albumu GUŁAG (2003). 

Dominique Roynette - dyrektor artystyczna największych europejskich gazet: Liberation, Le Monde, Gazety Wyborczej. Kuratorka wystaw, współautorka książek. 

Piotr Wójcik - z fotografią związany 25 lat. Zajmuje się dokumentem i fotografią portretową. W Gazecie Wyborczej obublikował przeszło 30 fotoreportaży. Autor cyklu fotografii pokazujących życie Romów w Europie “Romowie Europy”.

Grzegorz Dąbrowski - redaktor naczelny białostockiej redakcji “Gazety Wyborczej”. Fotograf. Autor projektów “Ex oriente lux” i “Białystok - jeden dzień”. 

  

Organizatorzy:

Główny organizator: Fundacja Opowiedz To - Picture This
Partnerzy: Narodowe Centrum Kultury, Dom Spotkań z Historią, Miasto Ogrodów, Instytucja Kultury Katowic, Fabryka Trzciny
Patroni medialni: Gazeta Wyborcza, AMS, Tygodnik Powszechny
Jednocześnie otwarciu wystway towarzyszyć będzie prezentacja polskiej edycji monumentalnego albumu Kiznego pt. Wielki terror, wydawnictwo AGORA SA.

O wystawie w mediach:

Fotografie ofiar Stalina, jak maski pośmiertne, tyle, że "zdjęte" za życia. "Wielki Terror" [ALBUM], www.gazeta.pl

O "Wielkim Terrorze" w Białej Synagodze, TVP Białystok

 

 

11 kwietnia 2013 - wernisaż wystawy "Wielki terror"


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI